| anonim_4396 a întrebat:

Eu cunosc un baiat care e cu vreo cateva luni mai mare ca mine, stam in acelasi bloc, si ne cunoastem cam de 6 ani. Cand el s-a mutat aici eram foarte apropiati, unde era el eram si eu, iar unde eram eu era si el. Am petrecut timpul fiind amicii cam pana acum un an cand eu am fost cu cel mai bun amic al lui de la bloc, iar apoi m-am despartit de el dupa o luna. Dupa acea intamplare, el a devenit distant si rece cu mine si cu amicul lui, ca si cum ar fi gelos ca amicul lui a fost cu mine si el nu. (ceva de genul,, Pe el l-ai ales, dar pe mine nu") Apoi in seara asta a facut o greseala colosala intrebandu-l pe amicul lui cel mai bun in fata celorlalti ca de ce nu imi da si mie seminte. (el impartise la toti in afara de mie) Atunci mi-am dat seama ca era gelos, si vrea sa se razbune pe mine. Acum vine si intrebarea: Ce credeti ar trebui sa vorbesc cu el sau sa il las in voia sorti? Nu stiu ce sa fac, sunt disperata. Nu suport sa il vad asa.( De fapt nu suport sa vad pe nimeni asa) Ce sa fac? Va rog, ajutati-ma! Multumesc! P.S. Scuzati greselile de exprimare si de gramatica, dar sunt disperata. Imi e si mi-a fost cel mai bun amic.

Răspuns Câştigător
| naria a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti cu el si sa il intrebi daca totul e ok, si sa ii spui ca vrei sa fiti din nou ca la inceput! eu asa as face.

1 răspuns:
| Nayuky a răspuns:

Cum sa il lasi in voia sortii daca iti e prietenlaughing pentru ce ne-ai mai intrebat. vorbeste cu el si vezi ce
are si impacati-va.
Bafta^.^