| LARAaungeoudemon a întrebat:

Eu JUR ca am o problema cu BAIETII.sunt FRUMOASA buna cum s-ar spune plus frumoasa si la fata nu stiu cui sa ii mai impartasesc asta.am 19 ani dar nu am avut un prieten! inteleg,acum sunt a 12, mai greu cu astea dar ce naiba oare eu sunt de vina? parca vreau ceva mai mult de la fiecare si ii dau la o parte si astept altul pentru ca sunt sigura ca vina aletul.dar deja ma apropiu de 20 de ani si nu am avut prieten.eu nu stiu ce sa ma mai fac.cred ca eu sunt de vina.sa nu va spun la ce fotbalist aspir si cu care am si vorbit..doar ca are 28 de ani..adica duhhhh trebuie sa imi revin aspir prea sus voi ce ziceti? sunt eu de vina pentru asta? ce sa fac cum sa fac sa imi gasesc un iubit frumos si atragator in primul rand..plus ca sunt virgina! sa nu vrea doar sex.MOR SIMT CA CEDEZ PSIHIC girlzzzz

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Cred că problema ta principală este superficialitatea. Mi-ai lăsat impresia că te interesează doar ambalajul și popularitatea, atât la tine, cât și la ceilalți. Și poate, într-adevăr, comparativ cu ceea ce oferi, standardele tale sunt mult prea ridicate.

Dar ai un fond bun, cred eu, și dacă ți-ai dezvolta un pic și partea interioară, cred că ai putea să aspiri la ceva mai mult, la cineva care va fi pe placul tău și o să te placă.

Vârsta nu e deloc o problemă, însă întreabă-te: câți își doresc lângă ei o persoană superficială, frumoasă pe exterior și goală pe dinăuntru?
(Ți-o spun fără cea mai mică intenție de a te jigni, doar vreau să te gândești și să te autodepășesti. Dacă vrei, poți.)

9 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

laughing Bai, deci sa facem o paranteza: dimineata cand imi beau cafeaua, daca nu intru pe TPU, n-am facut nimic. laughing
Esti frumoasa? Dar cum ti-ai dat seama de asta? Cum te auto-apreciezi?
Esti buna sau cum s-ar spune? Tulai la ea. Tulaiiiii la ea. Dar ce faci? Te uiti in fiecare dimineata la oglinda-oglinjoara si-ti verifici fundul, sanii? Sau fa-ma sa inteleg, ca-mi da maxim replica asta de la o fata: sunt buna! Cum iti dai seama de asta, fata fiind?
Esti virgina? Ma doare fix in palarie ca esti tu virgina. Sau cumva vrei sa mi-o scot in fata ta ca esti virgina? Adica duhhhh, daca la 19 ani vorbesti asa, poti sa fii tu si mama bunelor, si virgina virginelor, ca nu mi se scoala decat daca ma imbat.
Vrei iubit frumos, atragator...pffff, cate cerinte...stai! sa fie si virgin, nu? Auzi, tu de Gigel Frone de la Romanii au talent, ai auzit?

| AndreiGabi a răspuns:

Sunt baiat si poate nu sunt cea mai potrivita persoana sa iti raspunda dar...
Sincer sa fiu nu te-am inteles in totalitate. Nu stiu daca esti fata cuminte, pe care ar trebui sa o respect, sau parasuta ce nu si'a gasit bogatasul cu care sa se culce.Prefer sa cred ca prima... In cazul asta linisteste-te putin. Societatea din ziua de educa parasute de la varste de 12 ani.Eu personal urasc efectul de turma pentru ca azi majoritatea este...cum este.Cred ca atunci cand te privesti in oglinda ar trebui sa vezi un model pentru parasutele din jurul tau si nu o baba ce o sa moara singura. Doamne ai 19, nu esti baba la 20 si nici la 25. O sa vina si baiatul tau, doar ai rabdare.

| LARAaungeoudemon explică:

OKAI am inteles ambele raspunsuri..andreigabi crede-ma ca nu scriu aici de proasta.i se pare ca eu sunt de vina.la 19 ani cum arat si cum sunt de ce nu am un prieten? cred ca gandesc prea sus si am imprpesia ca tot timpul voi avea baieti de genul.dar daca tot timpul voi fii asa? nu vreau sa ma gandesc.recunosc chestii micute am avut sarutturi cabanne majorate dar cand e vorba de relatie serioasa sunt asa de selectiva ca imi e ciuda pe mine. si NOname intr-un fel.da sunt populara oarecum pentru ca multi ma cunosc drept "aia buna de care nu se stie nimic rau" stii cum zic? si atunci eu vreau ce e mai bun pentru mine.dar esuez deoarece dau cu piciorul oricui

| NOname a răspuns (pentru LARAaungeoudemon):

Iartă-mă că îți spun, dar la 19 ani scrii și gândești mult sub nivelul la care ar trebui să te afli. Frumusețea nu e totul, draga mea. Încearcă să crești și intelectual, și spiritual, altfel și în continuare vei fi privită doar ca un obiect - "aia bună" care e ok, când e vorba de distracție, dar care nu e demnă de o relație serioasă - iar tu nu cred că vrei asta.

Ca să poți pretinde la mai mult, trebuie să crești, draga mea, să te dezvolți pe toate planurile, nu doar să te uiți în oglindă.

Ești selectivă și pretențioasă cu alții, dar nu și cu tine.
Încearcă să te privești prin ochii lor! Tu în locul lor, acelor prinți pe cai albi pe care îi aștepți, ți-ai dori o iubită ca tine?

| LARAaungeoudemon explică:

Scutiti-ma daca scru de inteligenta mai mult par fraiera.aia da modestie daca scriu de inteligenta. draga flav nu spun eu ca sunt buna o spun alti, s nu nu am probleme de personalitate nu sunt modesta dsau cummai spuneti vo.nu stiu de ce am pretentii de la mine.sa fe s destetpt s frumos.ce vret sa vorbesc cu el? cate mere are ana? nu mersi.baietii apreciaza foarte mult cum sunt...se stie n liceu ca sunt fata cuminte..cu medie mare.dar "aia buna" eu nu stiu poate sunt derutata din cauza lor pentru ca barbatii vad doar atat.cred ca tot sunt asa toti sunt vai si amar.repede si tu flav ai adus vorba de LABA.DAR CINE NAIBA A SPUS DE ASA CEVA?

| LARAaungeoudemon explică:

P.s: daca am grrest gramatic sa nu va aud cu vesnica"invata limba si lit romana" ca stiu ce inseamna aia doar ca nu is curioasa si nu fac pe desteapta ca altii care citesc de 2 ori textul inainte sa il publice.

| MauiNight a răspuns (pentru LARAaungeoudemon):

Am incercat sa iti citesc a doua postare si am renuntat... daca tu nu esti in stare sa iti vorbesti propria limba romana, atunci e clar ca ai venit aici doar sa primesti atentie. Si da! Esti foarte superficiala. Cu caracterul asta, n-ai sa ajungi departe. Mai bine schimba-ti caracterul daca vrei un baiat calumea langa tine, numai un prost care nu se respecta ar sta cu o persoana ca tine.

| LARAaungeoudemon explică:

Draga protoss oricine poate sa vorbeasca din spatele tastatur tipic omului fara un pic de obraz.nu cer atentie pe un site aiurea pentru ca nu am de ce.nu sunt superfciala chiar deloc.dn moment ce mi-ai raspuns la postare e clar ca ai inteles mesajul asa ca lasa-ti treaba cu "nu am inteles ce ai scris" PENIBIL sincer destest oamenii de genu nu cred ca ma cunosti ca sa poti spune doua vorbe despre mine. daca esti destept cum te dai eu nu ma dau o sa intelegi ce am vrut sa scriu daca nu o sa ripostezi la postarea mea.get over it

| foxsilver a răspuns:

Nu trebuie sa te juri, ca te cred pe cuvant!
Totusi, parerea mea este ca nu stai prea bine la capitolul MODESTIE, si ar trebui sa mai lucrezi la ea.
Nu spui nimic despre INTELIGENTA.O trecem si pe asta la minusuri?