| bebe91 a întrebat:

Eu nu mai stiu ce sa fac cu surioara mea mai mica. Ea are 15 ani si sta cu un baiat de 17 ani de aproape un an. Ea ii foarte indragostita dar el nu o prea respecta. Odata a si lovit-o si a vazut si mami dar au trecut peste si sunt tot impreuna.De cate ori se cearta ea plange si plange si nu stiu ce sa fac.Eu nu vreau sa o mai vad cu baiatu asta dar i-am explicat in multe moduri si nu intelege. Poate aveti voi vreo idee.PS:ei petrec destul de mult timp impreuna chiar doarme la el ca mami ii plecata si tati nu sta cu noi si ma frica ca o mai loveste.eu am intrebat-o dar o zis ca nu nu stiu ce sa cred.Chiar am nevoie de niste sfaturi va rogcryingcryingcrying

Răspuns Câştigător
| kattya96 a răspuns:

Este un caz mai special si desi ma doare sa o spun nu prea stiu care sunt solutiile.Vad ca discutiile nu o ajuta pe sora ta sa inteleaga inseamna ca este nevoie de un expert : un psiholog sau ceva de genu. Cauta pe net mai multe informatii si vezi cine te poate ajuta, dupa care vorbeste cu parintii si convinege-i sa o duca la un om specializat in lucruri din astea. Asta e singura metoda de o a duce pe calea cea buna sad.
SUCCES SI ITI TIN DIN TOT SUFLETUL PUMNI happy

10 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Cati ani ai? Las'o in pace, tu i'ai spus ca s; ar putea sa o bata iar.Stie in ce s-a bagat.

| Loryoficial a răspuns:

Pai mah! daca il prinzi pe ala rupei gatu!
si yeu am o sora mai mica, da care se stinge de ea il bat de se caca pe el! cum sa bata pe soramea cineva:O pai intra in mortzii masii peste el in casa si dai una sa se sature! LOL pai daca as fii in locul tau la-s fi nenorocit pe ala! ...si daca crezi ca nul poti bate, du-te la sala 1 luna si atunci dai.

| RobertClaudiu a răspuns:

Ai grija te rog de sora ta sa nu o ia pe cine stie ce cai din cauza la distrusu asta asa ca explica-i de buna voi sau daca ii nevoie foloseste forta si sa nu o crezi daca ea iti zice ca nu o lovito iti dai seama ca il iubeste si ea trece cu vederea da el asa se invata si cine stie poate a dezvirginato si fiind primul baiat ii sta gandul numai la el asa ca nu poti al cumva sa o desparti de el Succes

| Lora a răspuns:

Trebuie sa te apropii de ea cat mai mult nu se stie ce ii mai face el poate o ameninta ca daca se desparte de el ii face viata un calvar si sta de frica sau cine stie ce-o fi, trebuie sa comunici cu ea sa o faci sa aiba incredere in tine ca sa-ti poata spune orice.

| iuliana1221 a răspuns:

Nu vreau sa par rea dar fa-o pe sora ta sa creada ca iubitul ei o inseala (sau invers) va suferi la inceput dar macar nu va suferi toata viatatongue

| bebe91 explică:

Pai da asta ii faza ca el o fost primul pentru ea.parintii mei nu prea mai au control asupra ei.numai eu ca o mai amenint cu cate ceva.si mie mi mila de ea.si mami eu explicat ca nu-i bine si eu i-am explicat si prietene de-ale mele si tot nu intelege

| gigiro a răspuns:

Eu cred ca tu esti sora mai mica si nu poti s-o ajuti pe ea care e mai mare, dar in sfarsit! Singura solutie este sa-i spui mamei, la telefon, sau pe internet.Este in strainatate?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand, t rog, dar T ROG spune i odata cand ai ocazia ca indiferent ce pateste, o sa fii acolo pentru ea. A sta implica si o eventuala palma de care aflii sau ORICE altceva. E mai bine sa stie ca poate sa ti zica orice. oricat de grav ar fi.
Apoi, e daca as fii in locul tau nu i as mai zice sa nu mai fie cu el:d. Adica e evident ca i ai zis de mai multe ori si n a nteles si nah crd ca stii si tu ca at cand iubesti pe cineva nu prea asculti ce ti spun altii...
Ce.ar fii sa aduci odata vorba in treacat de relatia ei si sa o ntrebi pe ea, (fara sa i sugerezi tu nimic) cum se simte cu el? Daca se simte iubita? Respectata? Dar cu tact. Nu ca pe un interviu.altfel s sperie. Sper sa iasa:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai nu stiu ce sa zic si soaramea e la fel de nebuna! Incerc sa ma apropii de ea cu cat mai mult posibil, dar nu cu forta incet incet! Incerc sa-i spun lucruri despre mine ca sa poata avea si ea incredere in mine sa imi spuna! Nu cred ca e o solutie sa le spui parintilor daca Doamne fereste se muta cu el numa asa sa va faca voua in ciuda? Cel mai bine e sa ii arati ca ii esti intai prietena si dupa aceea sora! Ia-o incet incet poate va intelege ca tu ii vrei doar binele! Sper ca ti-am fost de folos!