| IoanaAndreeaKuky a întrebat:

Eu si prietena mea cea mai buna ne-am indragostit de acelasi baiat. Ce fac? O las pe ea cu el sau raman cu baiatul sperand ca prietena mea o sa treaca peste. Pentru ca am uitat sa mentionez. El ma place pe mine.

Răspuns Câştigător
| ThePuffy a răspuns:

Daca iti e prietena buna, intelege. Am trecut si eu prin situatia asta, baiatul o placea pe prietena mea si nu m-am apus relatiei lor, chiar ii dadeam si sfaturi. Dar daca prietena ta este mai emotiva se poate sa sufere sau sa se supere.

6 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Treaba ta. Până la urmă tu alegi dacă e mai importantă pentru tine prietenia sau dragostea.

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, daca el te iubeste pe tine nu renunta la el. Explica-i prietenei tale ca iti place de el si ca nu vrei sa renunti pentru ca si el te iubeste.

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Daca iti este prietena cu adevarat va intelege situatia.

| ciribist a răspuns:

Eu zic sa il lasi pe el, prietenia pe primul loc!

| sandumirel98 a răspuns:

Păi eu zic să dai totul pe față, prietena ta nu ar trebui să se supere deoarece ar trebui sa stie ca si pentru tine acest baiat este la fel de important. Dacă vei fi cu el, ea o să-ți rămână aproape, bineinteles dacă ti-a fost prietena adevarata vreodata.

| anonima529 a răspuns:

Iti spun ce as face daca as fi in locul tau,stii bine ca decizia tie iti apartine.I-as propune tipului sa ii explice ca pe tine te place(oricum si daca o lasi sa fie cu el, dupa ce se despart,fata va crede ca tu i-ai despartit, stiind ca si tie iti place de el). Daca nu iti merge, atunci trebuie sa racesti putin relatia cu ambii pentru o perioada, fiindca daca vor fi impreuna, lucrul asta te va durea putin.Cand se vor linisti apele, te poti impaca cu ea. Daca nu vrea, nicio problema, mai sunt fete de treaba, trebuie doar sa cauti si sa fii mai selectiva.Sau te poti impaca cu el. Timpul le rezolva pe toate, cel mai bine e sa ai rabdare, stiu ca e imposibil, dar in perioada adolescentei cel mai bine e sa te concentrezi pe scoala, hobby-uri, tot ce stii tu ca te face sa te simti mai bine.De dragoste ai timp toata viata.Iar prieteniile in perioada asta se pot rupe usor, dar se pot stabili la fel de usor cu alte persoane laughing