| florin322 a întrebat:

Eu si prietena mea vrem sa facem dragoste.e prima oara.dar e problema cu ciclul. dupa cat timp dupa ce s-a terminat e bine sa faci? ei i-a venit sambata si s-a terminat miercuri. dupa cat timp e bine sa faci si de ce?

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Puteti face dragoste oricand in afara menstruatiei, cu conditia sa folositi prezervativ corect

| NumeciudatT a răspuns:

Eu stiu ca nu e bine sa faci cu 2 zile inainte si dupa menstruatie finca ramande gravida...deci dupa 3-4 zile dupa terminarea menstruatiei puteti so faceti. cu prezevativ e cea mai sigura cale de protectie