| BEKYTA a întrebat:

Eu si prietenul meu avem 18 ani, el aproape 19. Prietenul meu a început sa lucreze de aproape o luna si ne vedem doar Marti la antrenament si vineri, sâmbăta si duminica. De cand lucrează me tot certam. Este gelos, nu are încredere in mine, se subestimează foarte rău in tot ceea ce il privește pe el. Nu i-am dat motive deloc sa simtă aceste lucruri. In aceasta seara mi-a spus ca nu il fac sa se simtă ca si cum ar fi intr-o relație de 9 luni. Dar chiar cu doua zile inainte am fost la el la lucru ci dulciurile lui preferate pentru 5 minute sa il văd, înghețată de frig. A meritat gestul pentru ca il iubesc. Dar nu stiu ce sa fac sa nu se mai simtă asa, sa nu se mai subestimeze, sa nu ne mai certam. Nu vreau sa il pierd deloc. Un sfat va rog.

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Dacă așa e el, gelos și posesiv nu ai ce face, vezi sa nu fie și mai rău, mulți devin și violenti, dacă îți da o palma sau te înjură fugi, nu e singurul băiat pe lumea asta, iar 9 luni nu sunt cine știe ce.