| VelvetLight a întrebat:

Eu si prietenul meu avem 3 luni impreuna, simt ca ma iubeste si eu tin enorm la el, dar uneori are mici scapari si se poarta cu mine ca si cu celelalte fete, putin fara respect, simt ca uneori ma ia la misto. Cand intrece masura(ceea ce se intampla rar) devin serioasa ca sa ii dau de inteles ca a cam sarit calul si ca ma deranjeaza si imi dau seama ca se simte cu musca pe caciula, dar isi cere scuze destul de rar. Intrebarea e daca are toate aceste scapari doar pentru ca asa sunt toti baietii la varsta lui(tot ce zboara se mananca si vor sa se dea mari cocosi in fata altora) sau crede ca orice ar face sau in orice fel m-ar jigni nu ma poate pierde? Ne-am mai certat si l-am iertat si ma gandesc ca a capatat o prea mare siguranta ca orice greseala ar face eu o sa il iert. Am vorbit cu el despre asta, dar nu vreau sa ma creada isterica, nu vreau sa il tin din scurt, consider ca ii dau destula libertate si nu sunt foarte geloasa. Astept si parerea voastrabatting eyelashes :*

Răspuns Câştigător
| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau, draga
uite cum cred eu ca ar trebui sa faci ca sa nu para ca-l constrangi si-l obligi sa se reprime :

Faci urmatoarea regula : in lume, intre colegi, sub nici o forma nu va jigniti unul pe altul.
Va aratati respect maxim unul altuia.
Iar ce se intampla in intimitatea voastra, este la liber. ( normal ca daca-i baiat bun, cand sunteti doar voi se va purta bine )

Discuti la plural, ca sa-i fie clar ca si tu ai putea face la fel, dar nu vrei.

Si cand greseste, explica-i exact ce anume te nemultumeste. Daca pui doar bot, el nu va intelege, ca nu-i obligat sa-ti ghiceasca gandurile.

Te-am tzucat, si fii desteapta.

2 răspunsuri:
| SupradozaDeViise a răspuns:

Cand te ia la misto face asa ca sa se dea mari in fata celor din jur.Nu o lua in serios si mie imi facea iubitul uneori asa, dar eu una nu o luam in serios.Ma gandeam ca el chiar ma iubeste. Daca isi cere scuze rar asta nu inseamna ca nu te iubeste, dar baietii asa fac ei rar isi cer scuze, cred ca daca fac asta o sa fie niste fraieri.El cand te jigneste te jigneste pentru ca se gandeste sa vada daca zici ceva sau taci. Poate ca acum gresesti si tu ca nu ii zici nimic.Ar trebuii sa il iei odata deoparte si sa il intrebi de ce face asa sa te lamureasca si pe tine.Si sa ii zici ca te simti prost fata de cei din jur cand el te jigneste.Nu ii mai da libertate pentru ca de asta face asa, daca o sa ii mai dai multa libertate o sa ajunga sa te si plesneasca la un moment dat.Ia-te de el totusi trebuie sa zici si tu ceva.Lupta sa nu il pierzi dar lupta si sa il schimbi pe el. Sper ca te-am ajutat scumpo.Te pup. Funda? :3

| mona a răspuns:

Se comporta asa pentru ca stie ca il ierti totdeauna, fi mai indiferenta