| Rj a întrebat:

Eu sunt la profilul filologie si imi place foarte mult, deoarece imi place sa scriu si sa citesc. Dar de la anul nu o sa mai fac deloc mate si unii spun ca acest lucru e rau si ma gandesc si eu ca matematica e destul de utila. De asemena ma gandesc ca poate daca m-as muta la real as avea mai multe posibilitati de facultati. Nu stiu ce sa fac, am avut medie mare in a8a si acum am medie mare si as putea sa ma mut. Voi ce ziceti?

4 răspunsuri:
| aliceinchains a răspuns:

Da, e adevarat ca ai mai multe optiuni dupa, la real, dar conteaza sa si te descurci foarte bine la materiile realiste, mate, fizica, chimie si biologie.
Dar tu, nefiind la Real pana acum, vei mai stii toate lucrurile care s-au predat acolo inainte sa te muti tu? Iti va fi greu, asa cum si un realist s-ar descurca greu la romana sau engleza, de exemplu.
Faci ce vrei, dar sa nu regreti dupa. Zi faina!

| CookieYumm a răspuns:

Matematica destul de utila?
Scuza-ma dar nu este adevarat.
In viata nu o vei folosii niciodata crede-ma oh go on.
La mate-info este foarte greu si matematica pe care o invata
ei este mult mai complicata de cat pe care o inveti tu acum.Iti garantez ca daca te muti la real nu vei m-ai avea media asa de marewinking. Iti sugerez sa ramai unde estiwinking.

Funda?batting eyelashes

| pjr a răspuns:

Daca vrei sa faci matematica nu te du la real deoarece acolo se face M1(la mate-info) si e mult mai grea matematica. Du-te la socio-umane(istorie) daca iti place istoria si geografia.

| nikollee92 a răspuns:

Si eu sunt la filologie si sa stii ca ii duc dorul matematicii.am facut pana in clasa a 10. Daca tie chiar iti place si vrei sa te axezi pe matematica eu te sfatiuesc sa te muti.Eu am ramas in continuare la filologie si nu-mi place deloc. Miar fi placut foarte mult sa ma pot muta si eu dar nu s-a putut.Succes!