| Lorika a întrebat:

Eu sunt o fata care incearca din rasputeri sa invete si din acesta cauza nu sunt prea rea la invatatura. Numai ca am o singura problema nu stiu cum sa imi fac temele acasa(profesorii ne dau foarte greu)si din aceasta cauza trebuie sa imi fac temele in clasa, sa le copii, iar copii rad mereu de mine. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| adorciocolata a răspuns:

Cand vrei sa-ti faci temele, deschide manualul/culegerea/caietul si citeste teoria si pe urma vezi ce exercitii/probleme ai facut in clasa. Adu-ti aminte si de explicatiile suplimentare ale profesorului. Nu e o solutie buna sa-ti faci temele in clasa deoarece nu ai timp si esti stresat/a. Si nici sa le copii, deoarece nu vei mai intelege nimic si in loc sa ramai cu ceva in cap, ramai cu copiatul. Cand iti faci temele, nu trebuie neaparat sa-ti faci toate exercitiile/problemele (macar cateva). Daca vezi ca nu reusesti deloc sa-ti faci temele, cel mai bine este sa mergi la meditatii.La meditatii, profesorii iti explica mai pe intelesul tau si vei reusi sa-ti faci temele cu ajutorul lui sau chiar singura. Sper ca te-am ajutat!