| Mov10 a întrebat:

Eu sunt o fata timida si nu stiu ce sa fac si cum sa reactionez in prima zi de liceu.
sfaturi?

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Chiar daca esti timida nu lasa sa se vada mai ales din prima zi,prinde,, timiditatea intr un pumn si bag o intr un buzunar, tragi fermoaru si uita de ea,,

| teiube a răspuns:

Fi naturala fi tu insuti si nu iti face griji o sa te placa dar important este sa te placa pentru ceea ce esti tu adica sa fi naturala nu sa porti o masca

| CricketXTM a răspuns:

Nu trebuie sa fii timida! big grin.Mergi cu capu sus.batting eyelashes si vorbesti cu niste noi elevii pe la liceu. si te imprietenesti cu ei.Sa fi cuminte, linistita.Sa discuti cu profesori [sa-i intrebi ce n-ai inteles, faci cunostinta cu profesoriwinking ]
Sa inveti! Sa fii foarte desteapta! Sa-i faci pe noi colegi tai sa mire.Sa te imbraci frumos, Dar sa nu fi speriata. ca aceea zi e o favorita a tawinking.Sa te bucuri ca ai intrat in liceu [ care ai datwinking].Sa-i povestesti cum a fost copilaria ta amuzanta et. Sa-i faci sa rada. Sa-i faci sa te placa cum esti exact! big grin.Un sfat este:Sa nu fii niciodata timida! ca cine stie unii o sa rada de tine!winking.Si eu eram atunci timida dar am trecut peste etapa astawinking.Si sunt foarte fericita de viata mea!winking.Sa fii fericita!
Sper ca te-am ajutat! Succes! Funda?puppy dog eyes

| melXmel a răspuns:

Nu te speria,cred ca toti sunt putin nervosi in prima zi de liceuhappyGaseste-ti un outfit dragut,zambeste deschis si nu uita cand intri in clasa in care se presupune ca esti, sa faci cunostinta cu toti copiii pe care ii vezi.Ia-ti inima in dinti si spune buna macar. poate fi inceputul unei lungi prietenii crede-mabig grin
In prima zi de liceu incearca sa mai slabesti din timiditate ca sa poti sa ini faci prieteni repede.
Sa nu fi speriata, prima zi este frumoasa... urmatoarele cand vezi orele notele si profesorii sunt iaduldevil mu ha ha ha
laughing Ce pot sa mai zic, in legatura cu diriginta pe care o vei cunoaste...sa stai cuminte linistita.Asa o sa faci o impresie buna.
In prima mea zi am ajuns prima si am facut cunostinta cu o fata cu are am mers impreuna sa cunoastem si alti colegi.M-am simtit mai bine ca nu am fost singura.
Mult noroc, sper sa ai colegi super, diriginta/diriginte genial.profesori buni, note mari.4 ani nemaipomeniti:*:*

| Silviix3 a răspuns:

Buna!
Toti avem emotii in prima zi de liceu.E ca si in clasa 1.Singurul sfat pe care ti'l pot da e sa ai incredere in tine.Totul o sa fie bine si incearca sa lasi timiditatea de-o parte in primele zile, cum nu te cunoaste nimeni nu are nimeni de unde sa stie ca esti timida.Asa o sa te imprietenesti cu ei usor.
Bye!