| elelov a întrebat:

Eu tot nu inteleg ce inseamna orgasm. help explicati-mi. multumesc:

Răspuns Câştigător
| CrazzyGirlCsm a răspuns:

Orgasmul este placerea din timpul sexului. Un baiat ejaculeaza atunci cand ajunge la orgasm. Dupa ejaculare baiatul isi pierde erectia si are nevoie de o pauza. Cand o fata are orgasm, vaginul ei devine foarte umed insa, spre deosebire de baiat, ea poate relua imediat actul sexual. Absenta orgasmului nu implica neaparat existenta unei probleme. In plus, daca te ingrijorezi prea mult in aceasta privinta devi stresat si implicit diminuezi sansele de a te relaxa suficient de mult pentru a avea orgasm.

2 răspunsuri:
| haiZI a răspuns:

Barbatul nu isi pierde erectia dupa un orgasm, daca ai probleme de potenta poate, un barbat poate avea pana la 10 orgasme unu dupa altul fara perioada de recuperare si aici nu ma refer la cei care au disfunctii erectile sau problele de ejaculare precoce.In 12 ore un barbat poate avea pana la 20 orgasme daca te tine. Dar de obicei in timpul uui act sexual normal se intampla 1 data sau de doua ori pentru ambii parteneri de sexe diferite.