| Dnnx a întrebat:

Eu trec a 8 se mai da examen? se intra la liceu ca anul acesta am auzit ca cica se intra doar cu media anilor 5-8?

5 răspunsuri:
| heartslow a răspuns:

Ma, normal ca intr-a 8a se da examen, si cand intri la liceu conteaza mediile din 5-8 si nota de la testul dintr-a 8a (jumatate notele si jum. nota de la test), si ai inteles gresit ca asa a fost si anul asta, asa ca pune si invata daca vrei sa dai la un liceu bun happy, fundita?

| Dean1996 a răspuns:

Nu are cum sa se intre doar cu media din V-VIII, nu ar fi corect fata de celelalte generatii, e logic asta.Veti intra ca noi, 50% media din V-VIII si 50% testele de la final de an.Asa cred eu,nu aveti cum sa intrati altcumva ca voi nu ati dat tezele alea unice[ca ceilalti din anii trecuti].Nu are cum sa intri numai cu media din V-VIII, gandeste-te ca asa toti ar intra la ce licee vorstraight face, pentru ca in 5-8 mai toti au medii mari.[nu toti, am zis mai toti], si e prea mare bataie pe licee.Ca noi veti intra cred.

| LarissaMouse a răspuns:

Buna! pai da.din pacate se da examenele si trebuie sa inveti foarte mult.si eu trec tot a 8-a.

| CristinaCristi a răspuns:

oh go on si eu la fel. logic ca se da examen se facem media 5-8 + examenwinking pa.

| Buffulete a răspuns:

Eu am auzit ca se mai dau examene, dar se calculeaza si media5-8, 50% examene si 50% clasele 5-8 happy funda plzz