| anonim_4396 a întrebat:

Exercitiile cu saritu corzii ajuta la ceva? Daca da la ce?

Răspuns Câştigător
| AdrianoB a răspuns:

Da te ajuta.

Sarind coarda, arzi calorii, ceea ce inseamna ca ajuta la slabit, la mentinerea siluetei.
Te face mai agil, te ajuta in mentinerea echilibrului.
Ca si orice exercitiu cardio, acesta te ajuta la prevenirea bolilor de inima si a stopului cardiac.
Iti intareste musculatura(mai ales a picioarelor) si contribuie la dezvoltarea unui corp sanatos.

Beneficii sunt multe. Este bine sa sari coarda. Este usor, ieftin si accesibil oriunde.

Spor la antrenamet.

1 răspuns:
| cat a răspuns:

Ajuta la consumul de calorii si intarirea in special a muschilor abdominali si muschilor picioarelor.