| Miss Sintetic a întrebat:

Exista diferente intre dragoste si sex?!

Răspuns Câştigător
| Anecherry a răspuns:

Da exista; cand faci sex urmaresti sa iti satisfaci placerile personale, iar cand faci dragoste te daruiesti persoanei iubite cu toata inima si faci tot posibilul ca aceasta sa fie fericita si implinita.

9 răspunsuri:
| HBK a răspuns:

Dragostea presupune sentimente. In momentul in care simti ceva pentru o persoana si faci o partida de amor se numeste ca faci dragoste. Acolo unde nu exista sentimente se numeste simplu "sex", indiferent ca o faci cu prietena/prietenul pentru care nu mai ai nici un interes, cu sotia/sotul pentru care nu mai simti nimic, cu o persoana oarecare, cu matusa, cu vecina de la 4, cu o oaie.Pai, in principiu, tehnic vorbind poate sa nu existe nici o diferenta. Ce le deosebeste este daruirea celor doi. Prin daruire se intelege: pasiune, iubire, tandrete, implicare.

| daii a răspuns:

Da, evident. Dragostea implica si pasiune, iubire; iar sexul mai mult placere trupeascahappy.

by daiiwinking

| Vreau sa mi se stearga contu a răspuns:

Sex faci cu orice handikapat si dragoste faci cu iubituwinking

| Helene a răspuns:

Si cu ce te va ajuta daca recunoastem? Adica, sa zicem, ca nu este nimeni prost sa spuna daca face asta.In primul rand unii nici nu stiu ce inseamna, si se pot apuca de "sportul" asta prin intrebarea, ta sincer

| Helene a răspuns:

Pt raspunsul meu:Miss Sintetic a editat intrebarea! Era vorba despre masturbare, daca putem sa recunoastem.Deci raspunsul meu nu e pentru aceasta intrebarehappy

| Miss Sintetic explică:

Doh! Normal ca exista diferente laughing) [si stiu asta].

vroiam sa vad daca sunt persoane care sunt de acord cu mine.

| Miss Sintetic explică:

Intradevar, am modificat intrebareabatting eyelashes

| tex a răspuns:

Pe ce planeta traiesti? Normal ca sunt diferente de la cer la pamant.
Tie ti se pare ca e tot una sa faci sex asa doar ca sa te simti bine sau poate uneori chiar si robotizat? Sau nu ai simtit inca cu adevarat ce inseamna sa faci dragoste. Atunci cand chiar si numai daca te saruta sau te mangaie incep toate simturile sa o ia razna. Cand la sfarsit nu iti mai vine sa o/il lasi sa se dea jos din pat... Sunt foarte multe diferente si imi pare rau ca nu stii despre ce este vorba.

| tex a răspuns:

Normal ca exista diferente, sunt diferente chiar foarte mari. Odata ce pyui intrebarea asta inseamna ca nu stii ce inseamna sa faci dragoste. Atunci cand doar cu un sarut si o mangaiere toate simturile o iau razna, iar la sfarsit, dupa ce faci dragoste nici nu iti mai vine sa o/il lasi sa se dea jos din pat. Nu pot fi prea explicit ca sa nu fie continut obscen/ilegal si nici nu pot exprima in cuvinte tot ce inseamna sa faci dragoste.