| anonim_4396 a întrebat:

Exista mai multi dumnezei cel putin fiecare crede intr-un dumnezeu...sau unii nu crede in niciun dumnezeu... voi ce parere aveti de dumnezeu?
Adica cu religia voastra... ce fel este la voi la biserika? cum este? ca la fiecare biserika se face alte lucruri...

Răspuns Câştigător
| kodr3anu a răspuns:

Dumnezeu exista pentru toata lumea, indiferent de rasa sau de unde provine.

20 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Mai exista si atei... jalniciiiii laughing)

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

@Aminadab este mai multi dumnezei =)) Halal exprimare si am gasit cu cine sa te cuplez: http://ro.netlog.com/Jetropha Enjoy!

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

@bizzare aia e protest anti-emo!

| Gabystelistu95 a răspuns:

Doar un Dumnezeu exista, el desemneaza Dumnezeul evreilor, al crestinilor si al musulmanilor.

| St!L a răspuns:

Exista un singur DUMNEZEU, chiar daca el este numit in mai multe feluri...

| Andreeagen a răspuns:

Eu nu cred in dumnezeu parerea mea... nai de unde sa stii daca intr-adevar e e mult de discutat pe tema asta se zice ca sub vatican sunt niste inscrieri care ar da religia peste caphappy si Bibilia aia vb de minuniile lui Iisus si de coroana aia alba da de unde stiti k nu au fost extraterestrii? Sunt multe lucruri de vb despre asta si mi'ar lau prea multhappy...tongue

| Encore a răspuns:

Mi-se pare mie sau e scris analfabet "sau unii nu crede in niciun dumnezeu"? In fine eu pot sa zic oarecum ca, cred in Dumnezeu dar nu sunt genu de persoana care sa ma duc la biserica, sa "imi fie frica" de Dumnezeu... E Dumnezeu si aia e thinking

| Ben. a răspuns:

Io cred ca ezista multi care are mai putini neoroni decat o euglena retardata si cand no asclta pa roximanelista si pa salampune intrebari care daca le-ar intelege o vrebie, ar zbura-n marsharier.

| -=AleCS=- a răspuns:

Cum spunea si Gabystelistu95, acelasi Dumnezeu este si pentru crestini si pentru musulmani si pentru evrei, doar ca ei au alte credinte, dar la baza e acelasi Dumnezeu

| greg a răspuns:

Religia Crestin Ortodoxa este cea dreapta.
http://autori.citatepedia.ro/de.php?a=Sf%E2ntul+Ioan+Gur%E3+de+Aur
Ziceti-mi un citat gresit a lui Ioan Gura de Aur.

| greg a răspuns:

"În cele trecătoare, nu poţi deveni bogat decât sărăcind pe altul. În cele duhovniceşti, nu poţi deveni bogat decât îmbogăţind pe altul."
Ce frumos.

| ghinionist a răspuns:

Eu zic sa incerci sa vizionezi documentarul Zeitgeist, o sa vezi ca o sa iti schimbi parerea!

| hanry a răspuns:

Exista numai un singur Dumnezeau restul pagani si ortodoxsi is la putere si religia cea buna

| alma a răspuns:

Dumnezeu este unul singur, cauta-l si tu si ai sa-l gasesti, du-te la mai multe bisericii si ramai acolo unde tu simti ca este prezent D-zeu.Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce e ala dumnezeu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ti-ai pus intrebarea asta inseamna ca te indoiesti de El ca exista. Si daca te indoiesti de D-zeu automat deja crezi in El prin simplu fapt ca ti-ai pus intrebarea astahappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu exista dumnezeu, nu va mai imbatati cu apa rece. dupa moarte nimeni nu va ajunge nici in rai, nici in iad.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@tudor - tare argument, m-ai facut sa rad in hohote. Ilogic la greu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Zbenguici lolrolling on the floor) si'a lipit banda de izolat pe buze...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Zbenguici Serios? Sunt in urma vad...