| Ghabby a întrebat:

Exista o gramada de oameni tupeisti... unii cu un motiv intemeiat, altii fara niciun motiv. Spre exemplu exista situatia urmatoare. Te-ai certat si injurat cu un "smecher" si nu a fost vina ta, iar din cauza ca injuratura ai primit-o prea in serios ai ales sa-i tii piept verbal. Se face ca aproape erati pe cale de a va lua la bataie, iar cativa oameni s-au uitat la toata faza. Apoi dupa ce iei distanta (adica plecati amandoi) unu care a vazut iti introduce in minte sugestia cum ca tupeistu respectiv face box si te poate bate de te caci pe tine. Asta este nedumerirea mea: daca unu'/una face sport de bataie e gata stabilit ca te bate de iti suna apa in cap? Vreau sa zic ca povestea de mai sus chiar mi s-a intamplat si nu vreau sa stau cu gandu' la asa ceva..., iar si sa zicem ca nu ma consider asa de inocent, in sensul ca stiu sa ma apar chiar daca nu am facut vreun sport de bataie, iar fizic am avantaj fata de acel "cetatean". Deci, daca faci box/kick/karate/draci e obligatoriu ca gata: bati pe toata lumea?

1 răspuns:
| WaterDrop a răspuns:

De obicei ar trebui sa-ti fie frica de cei tacuti, nu de cei cu gura mare.Acestia de multe ori raman doar cu gura happy

Si nu, nu este obligatoriu sa bati pe cineva.