| Minelia_pot a întrebat:

Exista o varsta minima pentru purtarea lentilelor de contact? Mama spune ca poti purta de la 18 ani, insa mi-e greu sa cred asta.

2 răspunsuri:
| JicaContra a răspuns:

Vrei sa spui lentile de contact?
https://www.google.com/search?q=minimum+age+to+use+contact+lenses
daca nu stii engleza, baga google translate, in romana e si mai vag raspunsul

IN ORICE CAZ, daca vrei sa ii inchizi ei gura, sau sa iti ia piuitul, SOLUTIA SIGURA e sa intrebi un doctor, ala v-a da verdict DEFINITIV!

| RainbowGirly a răspuns:

Depinde ce tip de lentile. Eu am 15 ani și mie doctorul mi-a dat lentile pentru ca am probleme doar la un ochi.