| IonutSiAtat92 a întrebat:

Exista pe acest site persoane care nu cred in dragoste si in dumnezeu?

36 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu nu cred ca exista dumnezeu dar dragostea exista asa am evoluat ca specie

| IonutSiAtat92 explică (pentru RAY):

Ce inseamna la tine dragoste? Da-mi o explicatie cum crezi tu un ea si ce simti?

| RAY a răspuns (pentru IonutSiAtat92):

O conexiune emotionala cand vezi persoana iubita, eliberearea de dopamina in creier, obsesie compsuliva

| IonutSiAtat92 explică (pentru RAY):

Ce raspuns sincer, dar eu tot nu cred in ea...nu poti sa spui ca exista dragoste cu atata ura si razboi in jurul nostru.

| RAY a răspuns (pentru IonutSiAtat92):

Omul e o fiinta complexa, ne defineste ipocrizia cel mai bine, credintele false bazate pe zero dovezi gen credinta in zeii, si a crede in dragoste e o credinta oarba e o speranta atat

| IonutSiAtat92 explică (pentru RAY):

Ai dreptate RAY27.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ce legatura are sula cu prefectura? Da, exista. Dar nu in contextul tau. Intrebarea ta e ca vinzarile alea obligatorii la pachet - daca vrei vopseaua, musai trebuie' sa cumperi si un tunzator de oua. big grin

| SERIALS a răspuns:

Eu cred

| Desireღ a răspuns:

Cred în dragoste
Legat cu chestia aia de Dumnezo, sunt corcitură

| IonutSiAtat92 explică (pentru Desireღ):

Cati iubiti ai avut pana acum si vreau sa-mi spui sincer?

| Desireღ a răspuns (pentru IonutSiAtat92):

3.
În momentul actual sunt cu unul dintre ăştia 3 pe care i-am avut.

| deeeaqq a răspuns (pentru Desireღ):

Harem direct, Ama.

| IonutSiAtat92 explică (pentru Desireღ):

Si cum iti permiti sa vorbesti despre dragoste? Tu nu stii ce este aia si nu ai avut parte de ea.Si sa-ti spun si de ce. daca iubeai cu adevarat ramaneai la o singura persoana.Si nu vreau scuze de genul "El a fost de vina"..pentru ca mereu aruncati vina pe partener.Sa zicem ca primul nu te-ai potrivit, nici al doilea.dar deja...

| IonutSiAtat92 explică (pentru deeeaqq):

Direct laughing)

| Desireღ a răspuns (pentru IonutSiAtat92):

Phaha. Nu veneam cu chestii de genul, nu e cazul meu.

Adică nici nu ne cunoaştem, nu stau să-ţi spun ţie aici ce s-a întâmplat că mai văd şi alţii şi nu e bine.

Dacă eşti atât de curios ori mă întrebi în privat pe mine, ori pe tipa cu haremul, că ştie şi ea motivele.

| IonutSiAtat92 explică (pentru Desireღ):

Domnisoara,sa te invat ceva.Primul lucru care este esential omului este sa uiti ceea ce ai spus in privinta alotora.Invatati sa nu va mai intereseze parerea altora. Daca vad alti, asta nu este o problema.Si al doilea lucru, nu ma intereseaza viata ta asa ca nu o sa te caut in privat.Sa ai o viata frumoasa.

| Desireღ a răspuns (pentru IonutSiAtat92):

Lasă că n-am nevoie să mă înveți ceva. Oricum nu îmi pasă de părerea altora.
Și legat de chestia cu văzutul nu prea cred că e o chestie pe care să o spun aici, în fine.
Viață frumoasă ție, eu nu merit.

| IonutSiAtat92 explică (pentru Desireღ):

Corcitura laughing) asta a fost buna

| Desireღ a răspuns:

Păi da frumosule, nu merit să-mi spui tu mie viață frumoasă.
Și de ce m-aș plânge? Îmi merge bine, nu sufăr și nu mă tai cu lama ca și alte persoane.

A da, dacă mă rogi frumos s-ar putea să mă sinucid, poți să mai insiști puțin.

| IonutSiAtat92 explică (pentru Desireღ):

Am inteles ironia cu "Frumosule" si nu insist sa te sinucizi, pentru ca mie chiar nu-mi pasa de viata ta.

| Desireღ a răspuns (pentru IonutSiAtat92):

Care ironie?
Toţi oamenii sunt frumoşi, că nu vă consideraţi voi asta e partea a doua.

| IonutSiAtat92 explică (pentru Desireღ):

Nu am spus ca ma desconsider si nici nu am spus ca sunt. happy Sa nu crezi ca viata mea sau a multora este roz.

| Desireღ a răspuns (pentru IonutSiAtat92):

Bine, bine.
Nu mai are rost să continuăm cearta asta.

O zi plăcută.

| IonutSiAtat92 explică (pentru Desireღ):

Nu te supara.Dar eu nu vad nici-o cearta aici.Si ti-am trimis un mesaj ca sa nu continuam aici. happy

| Raul_Baciu_1998 a răspuns (pentru IonutSiAtat92):

Ce frumos ai zis!

| Raul_Baciu_1998 a răspuns (pentru Desireღ):

Ce frumos ai zis! Adevarat!

| ROberrt86 a răspuns:

Pai..Eu cred in 'DRAGOSTE'.Dar sunt 50% Ateu * Ateu=Cei care nu cred in Dumnezeu* Idk, L-ai vazut tu? Nu, sunt doar povesti.

| pufipo a răspuns (pentru ROberrt86):

Eu da, te pot contrazice, ma rog nu vorbesc despre asta, partea a doua laughing

| udisteanuteodora a răspuns:

Mi se pare normal. Gandeste-te un pic. Toate minunile, vietile sfintilor...au fost degeaba? Iar dragostea =iubire. Si din cate stiu eu, nimeni nu poate trai fara iubire. Nu neaparat iubirea unui partener. Ci a parintilor, a fratilor, iar daca ai ghinionul sa nu ii mai ai, poti gasi iubirea in Dumnezeu

| IonutSiAtat92 explică (pentru udisteanuteodora):

Mie nu m-i se pare normal...

| IonutSiAtat92 explică (pentru Neverrrrrr):

Iti multumesc din suflet pentru ca incerci sa le arati prostilor cat sunt de prosti. laughing

| Neverrrrrr a răspuns (pentru IonutSiAtat92):

Incerc dar nu am sa reusesc niciodata, ei nu inghit argumente rationale.

| IonutSiAtat92 explică (pentru Neverrrrrr):

Ei inghit altceva laughing)

| Raul_Baciu_1998 a răspuns:

Sa nu crezi in Dumnezeu i o prostie adica cineva ne-o creat nu? Cineva o creat tot pamantu asta cu animale si oamenii cinevaa o facut toate astea si este Dumnezeu! Cine crede cu adevarat in Dumnezeu o sa fie binee trebuie sa crezi din suflet in ell nu numa cu gandu!

| IonutSiAtat92 explică (pentru Raul_Baciu_1998):

Mi-e mila de tine si de restul ca tine.