| anonim_4396 a întrebat:

Există şansa ca fostul prieten să fie gelos că te-ai putea vedea cu altul chiar dacă el are deja pe altcineva?
Uitaţi cam ce s-a întâmplat la mine: vorbeam cu fostul pe mess şi el părea că nu-i convenea că făcuse o colegă de-a noastră mişto de mine înainte de vacanţa de iarnă. Tot vorbind noi despre asta şi despre alte chestii de-ale noastre, el îmi spune că are o prietenă (nu l-am întrebat eu asta, am ajuns la faza asta după nişte discuţii, a fost întâmplător, altfel nu cred că-mi mai spunea asta). În prima fază m-am simţit distrusă, tremuram toată şi-mi venea să fug de acasă unde vedeam cu ochii. Dar după ce am tras aer adânc în piept m-am decis să rămân calmă şi să nu par că faptul că are pe alta mă afectează, aşa că am continuat discuţia normal, fără să-i reproşez nimic (deşi îmi venea să-i zic multe în legătură cu asta dar n-avea rost). Apoi m-a întrebat dacă mi-am găsit vreun băiat şi când i-am zis că e posibil să mă întâlnesc cu unul cu vreo 4-5 ani mai mare (e adevărată asta, n-am zis-o ca să-l fac gelos) a zis că e ilegal ca o minoră să aibă o relaţie cu unul major şi eu i-am zis că ştiam deja că nu e bine ca o minoră să se culce cu unul major şi el cică nu e bine nici să fiu cu ăla că e mare de mine, că are servici etc. dar jur că n-am mai auzit înainte că nu-i bine să fie o minoră cu un major, fără însă să aibă relaţii sexuale.Credeţi că fostul a zis asta şi din gelozie, deşi zice că are pe alta? Sau doar mi s-a părut şi el vroia într-un fel să mă protejeze?

Răspuns Câştigător
| dincolodevise a răspuns:

Buna scumpo...da, gelozia este prezenta si nu il mai baga in seama ca nu este adevarat.Inca mai tine la tine si asta se vede foarte bine.tu stai linistita ca nu e nimic rau in ceea ce faci.el este foarte gelos.si tu nu-l mai lua in seama.este foarte bine ca nu i-ai aratat ca-ti pasa ca e cu alta fata.bravo tie.multa bafta. sper ca te-am ajutat.te pup

2 răspunsuri:
| Ella_4933 a răspuns:

Păi chiar dacă v-aţi despărţit şi el are pe altcineva, îi normal să-i mai pese de tine. Poate să fie şi gelozie pentru că aşa îs baieţii chiar dacă nu mai stai cu ei tot le aparţii laughing. Acum poate vrea şi să te protejeze şi asta dovedeşte din nou că încă ţine la tine. Sper că te-am ajutat! happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Desi v-ati despartit mai tineti unul la altul si asta va face gelosi daca aveti pe altcineva...si chiar cautati pe cineva sa va faceti gelosi.el avrut sa se dea mare ca re pe alta,tu murei de invidie,apoi te-ai tinut tare si iai spos ca si tu ai pe unu ca sa il faci gelos si a si fost
chiar si dupa ce iubirea cea mare trece, inca mai simti ceva pentru persoana aceea care te face sa fii invidios, asta e viata
sper ca te-am ajutat