| Idc12345 a întrebat:

Exista spirite? funda

Răspuns Câştigător
| SussieLex a răspuns:

Buna...poata da poate nu...nu avem de unde sa stim.
ideea este ca daca crezi in spirite ele exista in imaginatia ta. daca nu crezi in ele. nu are cum sa-ti fie frica de ele.
acum daca esti superstitios si chiar crezi in ele este treaba ta... oricum nu ai de ce sa fi speriat:-J
pa-pahappy

10 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

DAAAAlaughing 100% Uitethinking big hug si tu esti un spirit, adica thinking sufltul tau il putem lua drept spirit. El nu se vede, este in interiorul tau, insa nici la operat nu se vede, nu poate fi vazut. Insa el exista. Cum? Crede-ma ca este o taina p[e care eu nu o pot itnelege:-(.

Daca t referi la spirite fantome, thinking, nu stiu ce sa spun, se intampla atatea pe pamant :-

| ascovit a răspuns:

De ce nu s-a postat tot raspunsul :-l?

Daca t referi la spirite fantome,, nu stiu ce sa spun, se intampla atatea pe pamant thinking Depinde si de imaginatia ommului, Daca e sa o luam religios aceste fenomene, il au in rol princiopal pe "devil", si frica in general, din cauza fricii incepem sa cream multe fenomene "sf" pe care pana la urma tot noi trebuie sa le facem si sa dispara.

Este pur si simplu o taina, pe care nu cred ca o putem intelege. Pana nici oameniii de stiinta nu au gasit o explicatie logik.

| frumusik96 a răspuns:

Poate da. Nu am trait o asemenea experienta

| HeathLedgerForever a răspuns:

Buna. Adica fantome? Eu cred in asa ceva. In vraji, in fantome, in viata anterioara si in reincarnare. Orice este posibil in aceasta lume ciudata :-s. Deci, da. exista. Uita'te si pe google sa vezi cu ochii tai si nu prea cred ca sunt povesti de adormit copiii. Te pup kiss. Funda? Ca ai zis laughing

| RockaruL a răspuns:

Multi zic ca da altii ca nu...nu stiu ce sa zic eu cred ca da vreo 60% si ca nu 40%...cred mai mult ca da pentru ca cand eram copil si aveam 5 ani am trecut prin experienta de a auzi o voce groasa care mia strigat numele la 12 noaptea si crede-ma ca nu sunt sonat sunt pe craca mea deocamdata tongue

| zoX a răspuns:

Nu. Exista imaginatie.

| eXTREMS a răspuns:

Da...sinistru.sa zicem un fel de inferi:d

| RoxyLove_5389 a răspuns:

Ok sa stii ca spiritele NU exista sunt in imaginatia oamenilor fiindca se gandesc prea mult la o anumita persoana sau pur si spmplu isi imagineaza ca le vad din simplul fapt ca vad prea multe filme asta e tot nu ai de ce sa te temi

| CoadaCatalin a răspuns:

Spirit exista :]
Daca credm
Daca nu credem
Alegerea ta
E cel mai bine sa crezi.

| Mirunica148 a răspuns:

Pai casafiu sincera uni oameni spun ca exista in cel mai intunecat loc al casei iar altii spun ca nu exista dar totusi un spirit te urmareste infiecare clipa.