| anuk a întrebat:

Exista vreo modalitate ca atunci cand te suna cineva pe telefonul fix sa iti sune telefonul mobil? adica sa faci o conexiune intre cele 2 ca in cazul in care nu esti acasa sa poti raspunde la apelurile primite pe fix.

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Singura posibilitate este redirecționarea apelulului fix pe mobil, iar tu vei plăti acel apel, nu apelantul!
Pa, pa.

| VyrusEleven a răspuns:

Da exista. Este un serviciu contra-cost care su numeste redirectionare apeluri si toti furnizorii de telefonie fixa si mobila il au disponibil. Se activeaza cand pleci de acasa printr-un cod si se dezactiveaza prin acelasi cod. Preturile difera de la companie la companie, dar nu sunt foarte piperate si daca esti clienta veche e posibil sa beneficiezi gratis(depinde de calitatile tale de negociator). Sper ca ti-a folosit raspunsul meu. Bafta