| anonim_4396 a întrebat:

Exista vreun truc ca parul in zona crestetului sa stea mai umflat ca la mine spta prea drept genul acesta http://www.andreearaicu.ro/......mthumb.php ce solutie exista? voi cum faceti?

1 răspuns:
| AnonimaOk a răspuns:

Ca sa il umfli il poti tapa.
Sau poti sa stai cu capul in jos cand il piepteni / periezi.
Mai exista trucuri cu uscatorul de par.

Nu il indrepta sau nu il supune aparatelor de coafat prea des ca il pot degrada si il ingrasa mai repede, de aici aspectul ala de par "lins / lipit de cap".
Poti sa il infoi tu asa cu palmele si in timpul asta dai cu ceara de modelat parul si va ramane asa.
Ridica-l cu mainile si da-l cu fixativ.

Poti folosi sampoane sau balsam pentru volum, masti de par sunt foarte bune. De asemenea iti recomand sa folosesti ulei de ricin pentru par, ulei de par (nu e tot una) sau spray de protectie UV si pentru caldura a parului.
Se mai fac periodic masti cu galbenus de ou, te poti uita pe net.
Daca il impletesti va fi mai moale, va avea mai mult volum.
Sampoanele wash&go, garnier si pantene sunt cele mai bune dupa parerea mea.

Sper ca te-am ajutat! ^.^