| UCHMadaraEMSh a întrebat:

Explicati`mi si mie laughing este correct mangekyo sau mangekyou? la sharingan

Răspuns Câştigător
| iPetraAnime a răspuns:

Tehnica sharinganului se scrie mangekyo cu o linie orizontala pe litera o pentru a arata ca trebuie sa lungesti o-ul la pronuntie, sa nu se termine scurt( sa faci sa se auda mai mult de un o)
In mod normal orice cuvant japonez, il scrii in caractere. Ei bine, o-ul acela cu

| UCHMadaraEMSh explică (pentru iPetraAnime):

Vad ca le ai cu naruto laughing cand se termina shippuden stii :-s?

| iPetraAnime a răspuns (pentru UCHMadaraEMSh):

Nu stiu cand se termina- as vrea si eu sa stiu- ma intreb de mult timp cum se va sfarsi, ce se va intampla cu personajele.(avand in vedere ca e anime-ul meu preferat)
Am stiut sa raspund ca merg la cursuri de japoneza de cateva luni. L-am terminat pe cel de incepatori

3 răspunsuri:
| iPetraAnime a răspuns:

Bara deasupra se scrie cu caracterul pentru o si caracterul pentru u (ambele odata). Oricum, la tastatura nu apare acel o si dureaza pana il gasesti la simboluri la calc; de aceea unii scriu cu o (presupunand ca bara este subinteleasa oarecum) sau cu ou.
Sper ca ai inteles^^
si..scz ca am postat pe 2 raspunsuri dar la primul nu stiu de ce nu m-a lasat sa mai continui;