| xDeea_6061 a întrebat:

Explicati, va rog, ce inseamna cuvantul "adevarat" din structura:"Prieten adevarat." happy Multumesc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai exista asa ceva in zilele noastre?

1 răspuns:
| TheSearcher a răspuns:

Adevarat adica nu fals, fals e cel care nu iti vrea tot timpul binele, iti poata pica, te invidieaza, se bucura daca greseti la un lucru la are si el a gresit practic face ca un fel de concurs 'care e mai bun' cu tine.concureaza cu tine.cand iti da un sfat ti'l da doar asa sa scape de gura ta fara sa ii pese daca iti va fi folositor sau nu sfatul.pur si simplu profita de bunatatea ta pentru a iesi in evidenta mai mult sau mai putin in fata amicilor sai =). te foloseste... un prieten adevarat nu face toate aceste lucruri big grin ci opusul lor ^^ te ajuta, iti da un sfat pentru a te ajuta, se bucura daca ti'a fost de ajutor, se bucura de succesul tau =) iti este altaturi la greu