| Mimo3 a întrebat:

Fac engleză din clasa întâi și sunt clasa a 7a, regret ca nu am învățat-o pana in momentul de față și vreau sa o învăț! Sfaturi! A mai fost cineva ca mine, a reușit sa o învețe!? Credeți că până la competente pot învăța engleza astfel încât sa iau măcar B1? Competențele sunt așa de grele?

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Intrebarea se repeta.Citeste regulamentul. Engleza este una din limbile cele mai usoare de invatat, insa cel mai greu este sa scapi de procrastinarea de care dai tu dovada.Eu nu eram cine stie ce interesata de aceasta limba pana cand am dat de fanfiction.Intr-o vara am invatat destule, cu dictionarul in mana, iar in clasa a VII-a am inceput sa raspund mai mult in clasa, sa merg la concursuri si chiar la olimpiada.Deci cand vrei, se poate!

| sierra1 a răspuns:

In loc să pierzi vremea cu intrebări REPETATE, mai bine apucă-te de studiat ce nu știi