| black1white a întrebat:

Faceti si mie diferentierea intre filologie si stiinte sociale:ore de mate,ore de romana,care e mai "de viitor", voi ce ati alege,de ce, optiuni pe mai departe, limbi studiate, obiectele pentru bac
funda

1 răspuns:
| Maria2466 a răspuns:

La filologie se fac 2 ore de mate pana in clasa a 11 a, de atunci nu mai faci, la fel si la socio numai ca aici nu "scapi"de mate, filo-4ore de lb.rom.+o ora de literatura universala in clasa a 11 a iar la socio faci 4 ore de lb rom.Amandoua profile sunt bune, eu sunt la socio si e foarte bine, te poti duce la aproape orice facultate in afara de cele de mate-info, medicina.Ti-as recomanda dreptul sau administratie fiscala.Materii de bac:filo-rom(oral si scris), istorie si latina/geografie si la socio:rom, istorie si geografie/logica/psihologie, sociologie, economie sau filosofie(iti alegi).