| stefanuc a întrebat:

Faza cu pupila dilatata la o persoana pe care te place/o placi e adevarata? Adica gen daca o persoana te place i se mareste pupkla?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu este adevarat!
Poate daca persoana respectiva este drogata!

| Lion56 a răspuns:

Da, sigur, e adevarat, si in general poti sa observi asta daca te uiti cu microscopul si te holbezi la ochii cuivalaughingnu e ceva observabil, si daca ar fi, pupila se poate mari si din cauza ca nu prea e lumina in jur, sau poate persoana e stresata sau emotionata si poate nu din cauza ta. Deci e adevarat, dar nu prea iti poti da seama.

| stefanuc explică (pentru Lion56):

Sigur?

| Lion56 a răspuns (pentru stefanuc):

Cum spuneam, e cat se poate de adevarat, in caz ca te ajuta cu ceva sa stii ca daca persoana de care iti place sta destul de aproape cat sa masori daca pupila e cumva mai mare cu un milimetru decat de obicei si nu e noapte afara si nu o alearga trenul, exista o sansa de 10% sa te placa. Pai, speranta moare ultimalaughing

| r2222 a răspuns:

Cred ca e greu sa ti dai seama numai dupa lucrul asta.E si putin ciudat sa verifici daca i se mareste sau nu pupila.

| stefanuc explică (pentru r2222):

Dar se poate asa ceva? E adevarat? Adica poate fii posibil?