| pinkdark a întrebat:

Femei si Barbati?
Ce diferente?

3 răspunsuri:
| SoryIna a răspuns:

Femeia are p***a, barbatul ****; femeia gandeste cu capul, barbatul cu ****; femeia stie sa faca totul pentru a reusi in viata, barbatul stie sa se uite la meciuri, sa bea bere si sa manance seminte. rolling on the floor In plus femeile au ovare, barbatii coite. rolling on the floor

| butterfly12345 a răspuns:

Barbatii sint mai inclinati catre promiscuitate
Barbatii sint interesati de sex, in timp ce femeile doresc o relatie. Cauza fiind cantitatea de testosteron eliberata in corpul barbatilor, mult mai mare decit cea din corpul femeilor.

Femeile pling mai des decit barbatii
Femeile pling de aproximativ 50 de ori pe an, in timp ce barbatii nu pling deloc. Si daca o fac, cazurile sint extrem de rare. Asta se datoreaza tot testosteronului, care ii intristeaza pe barbati, dar nu le provoaca plinsul.

Barbatii nu-si gasesc niciodata lucrurile
Femeile sint mai indeminatice decit barbatii si asta le ajuta sa gaseasca repede lucrurile.

Femeile sint mai vorbarete decit barbatii
Inca de mici, fetitele incep sa vorbeasca mult mai repede si isi dezvolta mult mai bine vocabularul, decit baietii. La maturitate, aceasta calitate se transforma in "defect"... vorbesc prea mult.

Femeile zimbesc mai des si seduc barbatii numai cu privirea
In principiu, zimbetul si felul "aparte" al privirii noastre se datoreaza instinctului matern pe care il posedam, spun specialistii.

Barbatii sint mai agresivi decit femeile
In timp ce instinctul feminin este de autoaparare, barbatii au tot timpul tendinta de a provoca.

Creierul femeii imbatrineste mai lent decit cel al barbatului
La barbati, cantitatea de materie cenusie, incepe sa scada mult mai devreme decit in cazul femeilor.

Spre deosebire de barbati, femeile au capacitatea minunata de a da ...viata
Este inutil sa explicam cum si de ce... nu?