| BabyWL a întrebat:

Fetele, dupa ce criteri va luati ca sa va alcatuiti o tinuta potrivita, perfecta? :*

5 răspunsuri:
| arysa a răspuns:

Intotdeauna intr-o tinuta pun accent pe ceva:fie pe blugi, pe tenisi, pe o curea prinsa in talie, pe o esarfa, etc. Plus ca incerc sa ma asortez cat de cat, hainele sa ma avantajeze si sa fie cat de cat in tendinte.

| madalicious a răspuns:

Hmm.ma asortez mai mult atunci cand ma imbractongue

de ex. daca port geanta incerc s-o asortez cu cureaua sau pantofii

de cele mai multe ori imi asortez incaltamintea cu bluza sau fusta/pantalonul. iar daca port papuci asortez o bluza lunga care trece de fund cu colantii, asta e criteriul meu pentru o tinuta perfecta

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

In primul rand tin cont de defecte pe care caut sa le ascund prin haine potrivite... apoi sa scot in evidenta calitatile fizice...este foarte usor... Apoi trebuie sa tin cont de locul unde merg si ocazie...trebuie sa fiu cat mai naturala, asa cum imi este caracterul...sa nu fie discordanta intre felul cum ma imbrac si modul cum ma misc...De asemeni trebuie sa potrivesc machiajul cu tinuta, precum si coafura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totul trebuie sa arate impecabil, nu trebuie sa fie musai de firma, sa fie aproximativ, noi, intr-o stare foarte buna, culorile sa fie decente, coafura fara fire rebele, manichiura la zi, crema de maini, fard impecabil, rjuri bune, culori de vopsele cu tente decente (fara mov, verde...), tocuri de max 6 cm, fara fuste scurte, pantaloni mulati la extremis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Criteri cu 5