| Ginosaurus a întrebat:

Fetelor care credeti ca sunt avantajele in a fii baiat fata de a fi fata?

Răspuns Câştigător
| Vendrina a răspuns:

1. Baietii nu au menstruatie. Nu se chinuie in fiecare luna.
2. Ei nu isi fac probleme de parul nedorit de pe corp.(doar unii dintre ei)
3. Ca si baiat, ai destule libertati. Spre exemplu: daca o femeie iese noaptea pe strada, riscul ca e sa fie violata sau "atacata" de un ciudat este 1 la 100. Pe cand un barbat/baiat, nu pateste nimic.
4. Fata/femeia inca nu are aceleasi drepturi ca un baiat/barbat.
5. In timp ce un baiat da 10 lei pe un tuns si poate barbierit, o fata da 30 de lei pe tuns si coafat.
6. Ca si baiat, de obicei arderile grasimilor sunt mai mari, pe cand la fete(majoritatea, dar exista si exceptii) arderile sunt mai slabe.
Cand baiatul mananca kfc si mc, fata mananca daca tine la silueta ei, o salata.
7. Cand esti baiat, nu cunosti durerea nasterii.
Dar nici miracolul nasterii.

| peperonies a răspuns (pentru Vendrina):

1. Ok
2. Asta tine numai de tine. Poti sa fii fata si sa nu ai probleme cu parul nedorit pe corp.
3. Statistic, mai multi barbati sunt atacati pe strada decat femei.
4. Numeste un drept pe care il au barbatii si nu il au femeile.
5. Mi se pare normal, femeile au mai mult par si coafatul e un alt serviciu.
6. Metabolismul e foarte putin influentat de sex.
7. Ok.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Https://www.kudika.ro/......emeie.html
avantajele sunt mult mai multe pentru fete, femeii

| peperonies a răspuns:

"a fi" la infinitiv cu 2 i?

| GaZa1994 a răspuns:

1: Sa iti faci treaba mica stand in picioare. 2: Sa nu te doară nimic când e sa fii însărcinat. 3: Sa ai parintii in general ok ca sa iesi afara târziu. 4: Sa fii in principiu scutit ca ai uitat de ziua de nastere a cuiva din familie. 5: Sa nu trebuiască neapărat sa faci curat sau sa gatesti. Probabil încă multe altele dar nu-mi vin in cap acum. De ce?