| Alisa7109 a întrebat:

Fetelor cum calculati pe ce data trebuie sa se inceapa ciclu?

Răspuns Câştigător
| Mangustă a răspuns:

De obicei intre 21 si 40 de zile, insa in primii 2 ani menstruatiile sunt neregulate. Cel mai bine e sa astepti cateva luni si sa vezi cam in ce zile apare. Poti sa vezi mai multe informatii aici: http://noifetele.ro/main/home.php
Bafta

5 răspunsuri:
| AnonimaOk a răspuns:

Pai daca e regulat, atunci vine luna viitoare, exact pe aceeasi data adica de exemplu ti-a venit pe 5 martie (nu conteaza cand se termina ), atunci vei avea urmatoarea data pe 5 aprilie.
Daca e neregulat nu poti calcula, dar se estimeaza in acelasi fel;
Uneori poti trece o luna fara sa iti vina deloc si atunci trebuie sa fii pe faza mai mereu dar nu e ceva total anormal. Se poate sa mai sara un timp nu e nimic iesit din comun in asta happy

| Alisa7109 explică:

Mersi la toti

| katomika a răspuns:

Dupa cam aproximativ 26 zile