| IoanaXxxxx a întrebat:

Fetelor, cum va mentineti fresh vara? ce machiaje folositi? [ doua intrebariwinking ]

4 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Cu machiaje nu poți fi „fresh".

| LukaVocaloid a răspuns:

Vara nu te poti machia asa mult eu cel putin vara ma dau decat cu luciu de buze hidratant si putin rimel si la pleoape machiaj potrivit imbracamintei sau zilei si senina ma fardez cu albastru zi calduroasa cu portocaliu dar nu ai voie sa te dai cu fond de ten sa pudra vara pentru cz tu trebuie sa te dai cu crema protectoare ca sa nu te arda soarele iar cu amble nu ai cum sa te dai!

| Mătttaa a răspuns:

Pentru a ma metine 'fresh' thinking presupun ca nu te referi la machiaj aici, pai folosesc un deodorant bun, sau chiar doua, de obicei lichid si apoi spray, nu prea folosesc parfumuri mai mult spray`uri de corp.
Machiaj... depinde, in general renunt la creionul dermatograf si la tus (se intind groaznic x_x), nici fard de pleoape, folosesc rimel rezistent la apa, corector cu protectie solara si putina pudra, rujuri in nuante de roz/piersica si gloss`uri si balsam de buze tot cu SPF... daca folosesc si fard culori cat mai vesele, dar cu masura.