| betty17 a întrebat:

Fetelor daca iubitul vostru care sunteti demult timp cu el, mai mult de un an sa zicem si stiti ca va iubeste sincer l-ati ierta daca intr-un moment de betie se culca cu una la o petrecere? eu una daca mi s-ar intampla l-as ierta.eram odata cu fetele si le-am intrebat si pe ele iar ele au zis ca nu, eu cand le-am zis ca l-as ierta au ramas socateworriedunt vreo ciudata, sunt singura care ar face la fel?worried

Răspuns Câştigător
| JeSa a răspuns:

Buna betty18!, sincera sa fiu as ierta o asa zisa scapare din partea lui... tinand cont ca avem, ps.: in cazul tau "daca iubitul vostru care sunteti demult timp cu el, mai mult de un an sa zicem si stiti ca va iubeste " -un an de cand va cunoasteti si va doriti bine unul celuilalt.aici se vb. de tot ce tine de partea sufleteasca. de unde si se intampla mai toate. nascandu-se sentimentele de iubire, afectiune si asa mai departe., dar avand in vedere ca el te-a inselat, tradandu-te la betie cu o "alta", resemneazate prin ati zice ca cu totii gresim!-unii dintre noi fara sa vrem, altii putin mai mult sa ne dorim sau cand ne si dorim, ceia ce nu e cazul! din anumite motive,, si aici fac paranteza ducandu-ma pe ceia ce ai zis "l-ati ierta daca intr-un moment de betie se culca cu una la o petrecere?".eh. revin cu ideia cum ca aceasta "una". nu va putea "schimba" ce exista de asa intre voi sau cu alte cuv. nu va putea fi niciodata ceva legat pe baza de sentim. si implicarea de suflet.ci a fost vb. de ceva pe moment -presupun -ca ti-a si demonstrat prin respect, ce fel de resp. voi stiti atuurile!-bun. zic doar!, de asta si are loc iertarea, nu?!, in'fine s-a intamplat la o petrecere. din cauza ca "si-a tras si o betie pe cinste"-nemai putandu-si controla nici "capu " si picioarele,"fiind fumat rau" si facand pe "imaturu", logic sa-si fi scapat din fire, procedand ca atare .ca doar nu are verigheta pe deget ca -atunci cand e sa aiba verigheta pe mana sa nu ierti! ca atunci chiar e cu totul "altceva". tine de un "camin al vostru "-unit, cladit pentru. a va vedea fericiti alaturi de propii urmasi -printr-un act de comun acord. cum ca v-ati cununat la bine si rau!, sa va fiti aproape mereu! jucand rolul maturizarea ambilor!, prin faptul asumarii de responsabilitati -unul vizavi de celalalt - ce soarta v-a predestinat!, inchid paranteza revenind la "oile noastre" .ps.: poate tu iertand ii vei da o lectie!-si aceia .de a numai gresi, pe viitor!, si nu esti ciudata "poate vi se par a fi ciudata" la afirmatia ta nu'mi ramane decat a'ti zice ca ai dat dovada de compasiune, bunastare, intr-un cuv. de "fetita nu, numai cu capu pe umeri, dar ce are si-un suflet mare!, ba chiar pot sa subliniez ca ai judecat cu mintea sufletului"!, ps.: ca in unele cazuri facem pe copii cat de mari am fi, aia e doar o eschibitie, deviere de la subiect. existand motive.heheheee de n-ar fi ele nu am acuza.hihihiii!, nu te lasa condusa, mai bine conduce! bravo!-nu totul se rezuma la a "taie si spanzura"-trebuie vazut si cealalta jumatate a paharului!, sa fii iubita dupa cum iti doresti/crezi!, Bye!

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu n-as putea sa-l iert ca si-a baut mintile.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Se iertat se iarta usor dar de uitat nu vei uita niciodata oricat de mult il iubesti. Nu vei mai avea incredere in el si intotdeauna vei crede ca te inseala atunci cand din anumite motive intarzie sau se incurca in explicatii.

| Victoria a răspuns:

Nu, nu l-as ierta. Nu ar avea de ce sa se imbete daca este fericit cu mine, iar daca ar face-o din simpla placere, as vedea-o ca pe ceea ce este: o mare tradare. Iar eu am demnitate si mandrie personala si nu as ierta o infidelitate. Daca ma iubeste, sa stea cu mine. Daca nu, ne despartim si poate sa faca ce vrea.

| Ana a răspuns:

Nu l-as ierta niciodata

| MM a răspuns:

Daca situatia ar fi invers, crezi ca el ar ierta? Mandria, demnitatea si orgoliul lui nu l-ar lasa sa faca asta.
Nu as ierta asa ceva.Cu siguranta merit ceva mai bun, nu s-au terminat baietii la el.

| cyufulyky a răspuns:

Daca il iubesc loi iert dar mai greu adica il fac sa inteleaga unde a gresit si daca vad ca intre timp cat suntem certati el ma cauta si insista sa ne impacam da l-as ierta dupa ce-l fac putin sa sufere ca alta data sa nu mai faca asa

nu, nu esti o ciudata dar nha...fiecare cu conceptiile luiwinking

by3 by3

| paulaiubitzik a răspuns:

EU nu la-s ierta sunt sigura ca dupa ce o face o data o sa mai urmeze si altele.Eu cred ca in timp ce se culca cu aia nu se gandea nici macar un moment la tine se gandea cum sa se simta el mai bine cu gandul ca tu nu vei sti niciodata de cea ce a facu el si ca o s-o faca iarasi, '''''sasa ea no sa afle'''' si tot asa doar sti cum sunt baietii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Grav... il duci sa-l trateze dr.Ciomu laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pfuii eu nu`s fata dar nu pot sa ma abtzin... vrei sa-ti spun ceva : esti cea mai mare fraiera daca il iertzi... daca a facut o data fii sigura ca o sa mai faca chestia asta. Oricum te vei impaca cu el...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ar face asa ceva as incerca sa inteleg de ce a facut acel lucru, care presupun ca e pentru prima data si ultima, as discuta cu el, as incerca sa-mi dau seama daca din cauza mea s-a culcat cu alta sau pentru ca nu era in toate mintile cand a facut asta, pe urma voi hotari ce fac, oricum orice om greseste, iarta dar nu uita niciodata.Chiar daca iarta toata viata va trai cu gandul ca e posibil sa se intample iar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De iertat, il ierti, dar fii sigura ca povestea se repeta iar betia este doar un pretext.
@bro, din intamplare, ai un numar de telefon al dr.Ciomu? big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. daca te inseala de cate ori iesi din casa si da vina pe bautura? eu numi dau seama de ce-i trebuie unui curvar o femeie pe care sa o insele? stai frate singur si fa-ti de cap cat vrei ca e la liber.de ce trebuie sa sufere cineva ca esti tu vicios? si tu crezi ca iertarea rezolva problema? nu.iti spun din experienta ca daca-l ierti de mii de ori tot asa va face.

| ------ a răspuns:

Daca a facut`o o data o va mai face de multe ori