| iOnUtsidyAnA a întrebat:

Fetelor.lamuriti-ma si pe mine cum fac cu ceara calda trebuie incalzita sau cum? n-am folosit niciodata si nu stiu ce trebuie sa fac cu ea.as vrea sa o folosesc pentru fata ca mi se vad niste fire. si mi-e rusine cu par pe >fata:". ce spuneti e bine daca folosesc ceara calda pentru fata? va multumesc enorm!

Răspuns Câştigător
| tuGatita a răspuns:

Intrebarea asta am vrut sa o pun si eu azi laughing daca ai par pe fata, eu am mustata un pic, mai bine te duci la un salon si te rezolva ei, probabil tot cu ceara...singura acasa nu te-as sfatui pentru ca periculos nah, daca ramai cu semne sau ceva? eu mi-am luat benzi depilatoare pentru fata si le-am folosit azi...o mare prostieee. ca firele nu mi le-a smuls dar un pic de piele da si a dat sangele. deci daca ai mustata ia o crema dep pentru fata si ia parul ca e mai usor si mult mai practic. dar daca ai in alte parti mergi la un salon ca mai mult de 10 lei nu te va costa. unei prietene i-a luat 4 lei de dat jos mustata cu ceara. ai grija ce faci sa nu iti para rau dupa aceea.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Are instrucţiuni de folosire ceara caldă!
De ce nu mergi la cosmetică o dată să vezi care este procedura şi apoi te faci acasă, singură?
Pa, pa.

| rater1994 a răspuns:

Pe fata:o sf meu nu fa pe fata cu cearalaughing ia-ti ceva de la magazin ceva de epilat ceva laughing

| sophiem a răspuns:

Pentru mustata benzile de ceara cere sunt extraordinare, eu nu mai am probleme de cativa ani. Ceara calda pentru fata nu cred ca e tocmai indicata, cel putin eu nu as face asa ceva de una singura. Pentru restul corpului eu folosesc ceara calda acasa. O incalzesc, pun un cearsaf pe jos si apoi cu coada unei linguri de lemn incepe tot procesul. Nu e placut dar in final eu sunt multumita de rezultat happy Nu uita sa te stergi cu putin de sprit inainte si sa hidratezi dupa! Mult spor happy