| ionutzzz7878 a întrebat:

Fetelor. sau chiar baietilor ajutati-ma va rog
deci sunt extraodinar de gelos, posesiv. nu suport nici cand se duce pana la magazin va dati seama? ma supar si cand pleaca prin pauza. la liceu deci va dati seama cat de grav sunt
nu pot sa ma stapanesc. ce sa faccrying simt ca o pierd.
mereu sunt suparat cand sunt cu ea ca am eu impresia ca s-a intamplat ceva. defat nu s-a intamplat nimic.
si ea stie ca sunt mort dupa ea si cred ca i s-a cam urcat la cap \
mereu o iau cu masina o duc cateodata mai face si caterinca : hai lasa-ma sa ma duc acolo. sau nu ma lasi ca sunt baieti? si ma deranjeaza ca face caterink urata. pe seama mea
cum sa fac sa vada ca nu prea mai sunt asa gelos. si sa fiu altfel sa o fac sa vina ea la mine. ca numai eu fac 1 pas. ca stie ca sunt mort dupa ea
avem 9 luni impreuna sad

6 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Problema ta sta in faptul ca nu te consideri tu insuti suficent de bun pentru ea,asa incat sa ramana cu tine,si in paralel o consideri pe ea cea mai perfecta.

Aia nu prea e caterinca...e ironie.E ironica,incearca sa ti-o ia inainte ca sa nu apuci tu sa-ti impui posesivitatea,si sa te faca sa te abtii.
Esti necunoscator,si nu stii ce sa faci singur,asa ca ai nevoie de ajutor din partea cuiva,fie a cuiva trecut prin asa ceva, care a depasit momentele astea, fie ceva specializat.

| ταξιδιώτης a răspuns:

Gelozia in exces distruge o relatie cat de puternica ar fi plus ca esti privit intr-un mod diferit si evitat de ceilalti.Sa nu mai vorbim de faptul ca fata isi poate permite orice considerand asta ca o slabiciune a ta nicidecum iubire...doar tu sa stii ca o iubesti, ea simte in caz ca e iubire sau doar ca esti posesiv.

| Aly_5702 a răspuns:

Incearca sa ii lasi putin spatiu sa respire.
Banuiesc ca se simte foarte constransa de faptul ca o tii ca in lesa.
Nu uita. Iubirea se bazeaza pe incredere.
Daca ea iti va insela increderea, atunci chiar ai motive sa intri la suspiciuni, dar nu o mnai stresa prea mult.
S-ar putea sa o pierzi.
Bafta!love struck
P.S. Dupa 9 luni nu cred ca ar vrea sa te insele, ar putea sa iti zica direct "Nu mai vreau sa fiu cu tine".

| EVILeu a răspuns:

Eu am patit asa cu o fata cu care nici nu sunt impreuna dar o iubesc multhee hee daca ii spuneam ca sunt gelos pe cei cu care sta se enerva si ma lua la caterinca. Parerea mea ar fi sa fii putin mai stapan pe situatie - numai fi asa gelos (stii doar ca e doar pentru tine...; asigurate ca te iubeste doar pe tine ) poate am 15 ani si n-am avut o relatie dar asta nu inseamna ca nu pot da un sfat happy

| soryna_9188 a răspuns:

Draga ionut incerca sa o eviti cel putin o saptamana fara sa mai vorbesti cu ia sa-i mai dai sms-uri sau sa o mai suni... si ai sa obs rezultatele imi dai funda?

| ionutzzz7878 explică:

Aveti dreptate. niciodata nu mi-a dat motive. am si pus`o la incercare cu alti baieti si nu le=a dat credit. dar nu stiu dc am eu gandurile astea sad