| LuminitaRoz a întrebat:

Fetelor,va ingrasati repede? eu daca nu mananc mult sunt ok.dar daca mananc asa mai mult ca sa ma satur imediat pun burtica la loc.Voi cum faceti? cum va mentineti?

2 răspunsuri:
| CrazyGirl2 a răspuns:

Cum ma alimentez? Simplu:dimineata ceva ce imi place[cereale cu lapte, ochiuri cu rosii si sunca, papara cu rosii si sunca,etc].La amiaza un pic de supa, sau felu doi, dar numai una. Apoi seara, cava usor, si fara grasimi, exclus dulciuri.Cateodata nu mananc nimic seara.
Mananc putina paine, mancarea o sarez, dar foarte putin, cu sare de mare, si daca simt nevoia sa mai mananc intre mese, un fruct. Daca mi se face foame dupa cina, imi fac un ceai si-l beau.Atat.Mesele le fixez dupa cum ma trezesc si cum ma culc. Ultima masa e cu 3 ore inainte de culcare.Beau 2 litri de apa pe zi, si miscare multa.In cazu meu, ca is copil, is toata ziua afara cu copii, si ma dau pe skate. Oricum, vreau zilele urmatoare sa ma apuc de fitness.
Sper ca te-am ajutat!happy

| mirelushata a răspuns:

Aceesi problema am si eusad am burta cum sa scap?