| NUUSTIU a întrebat:

Fetelor voi aveti unghiile facute la scoala? Daca da cum? Va puneti unghii false la scoala?

5 răspunsuri:
| uningermik a răspuns:

Buna!
Eu sunt a 11 si am unghi cu gel si le am facute negre. nu ma prea lasa dar ce fac eu ce zic ei...laughing
Dar u cum le ai facute... Dca vrei unghii facute la scoala te sfatuiesc sa te dai cu lak inkolor sau sa faci ceva simplu care sa nu se prea observa.BAFTA

| Timeea_1190 a răspuns:

Eu personal nu am unghii false. Sunt lungi, nimic deosebit. trebuie doar sa le ingrijesti. O manichiura french clasica, sau o manichiura french in forma de V e binevenita. Depinde si despre ce unghii false vorbesti. Daca sunt unghi dinacelea care se lipesc, multe cunoastem acest lucru din copilarielaughing., atunci NU. Nu arata bine. In schimb daca ai unghi alplicate sau constructie cu gel arata foarte estetic. Dar depinde si asta de persoana care iti face tie manichiura. succes.

| Libelle a răspuns:

Nuu.nu-mi plac alea false.ma incurc in ele si in plus sunt mult prea lungi.
unghiile mele, pe care le fac:
ori mai scurtute(cat conturul degetului)si date cu carmin si apoi lac
ori mai lungi si facute french

| Ioana_2144 a răspuns:

Pai eu da mi le fac la scoala si le-am avut de vreo 2 ori cu unghii false si oricum nu-mi pasa ce spune dna directoare diriga sau ceilati profesori

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Când eram la liceu aveam ojă albă pe unghii, acum toate culorile.
Pa, pa.