| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor voi cum ati proceda daca ati observa ca un tip va tot priveste la liceu dar e prea timid sa se bage in conversatie cu voi?

10 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Ramane cu privitul

| Aasdfghj a răspuns:

Poti sa-l calci pe picior. Metoda 100% sigura sa te bage in seama.

| Wøodenpints a răspuns (pentru Aasdfghj):

Sau să-ți ardă una după ceafă că ești vită și nu te uiți pe unde mergi.

| Aasdfghj a răspuns (pentru Wøodenpints):

Sper ca n-ai luat in serios raspunsul meu. happy

| Wøodenpints a răspuns (pentru Aasdfghj):

Eu sunt genul de om care nu ia nici viața în serios. Cu atât mai puțin un răspuns.

| neutrino a răspuns:

De unde stii ca este timid si nu este un simplu mormoloc? Oricum, cu un asemenea copil nu ai ce face momentan: asteapta-l sa creasca.

| Mădălllinna a răspuns:

happy Ai intra intr-o discutie cu el, doar tu si el happy

| Lorde92 a răspuns:

Si mie mi se intampla chestia asta, nu inseamna ca te place... e mai mult o atractie fizica.

| 010101012 a răspuns:

Obeserv ca esti baiat, deci o sa incerc o abordare din pozitia ta. Ca sa iti raspund la intrebare :NIMIC! Nu as face nimic. Fata respectiva poate nu stie ca tu esti timid, mai ales daca nu va cunoasteti. Baietii trebuie sa faca intotdeauna primul pas,indiferent de starea fiecaruia. Nu fii timid! Nu te musca! Daca va priviti mai mereu prin liceu inseamna ca te place,iar daca si tu o placi pe ea,bun! Tot ceea ce trebuie sa faci es sa iti iei inima in dinti si sa o abordezi. Te rog nu te descuraja. Nu poti gasi alta solutie. Fetele nu merg niciodata la baieti sa le vorbeasca. E un fel de reguna nescrisa. Atractia ta fata de ea se va risipii in aer, si a ei la fel,asa ca trebuie sa faci ceva! Auttomotiveaza-te! Spune-ti ca esti cel mai bun,insa nu o da spre aroganta. Asa ca fii sigur pe tine, ea te place! Aveti nevoie amandoi doar de un imbold. Crede-ma! Asculta-ma pe mine, in fond,sunt o fata. Nu tine cont de parerile prietenilor tai. Nimic rau nu se poate intampla daca va imprieteniti, si,in plus, cine stie unde poate ajunge asta...
Totul este doar in avantajul tau,in plus esti mai marewinking. Ok, pai sper ca ti-am fost de ajutor si ca in cele din urma vei face aceasta "miscare"
P.S Daca iti zambeste este un semn mai mult decat bun, insa ai grija sa nu ii dai impresia ca nu o placi, adica, nu fii nici "creepy stalker" dar nici relaxatul relaxatilor.
Pa, pa!

| 010101012 a răspuns:

Cand iti da "zambetul" este clar, ai cale libera, vrea sa va cunoasteti, caci nu poti rata