| anonim_4396 a întrebat:

Filologie sau stiinte sociale(spuneti-mi si care sunt diferentele, ce se studiaza si la ce dai bacul), As vrea la filologie, dar am inteles ca nu se da bac diferentiat, iar cei de la stiinte sociale (unde se face mai multe istorie si geografie) au aceleasi subiecte ca cei de la filologie, ceea ce nu e corect. Voi ce ati alege / ales?

1 răspuns:
| xelaalex22 a răspuns:

Pai... stiintele sociale difera mai mult prin materiile pe care se bazeaza si la care dai teza legat de bac nu te pot ajuta... dar iti sugerez filo (eu sunt la mate-info dar nu te sfatuiesc laughing )