| mezeicristina33 a întrebat:

Fostul iubit al prieteni mele s-a despartit de ea cica o place pe alta, dar de fiecare data acel baiat se intoarce si o roaga sa se impcae! si ea defiecare data accepta! acum e suparata si am incercat sa i explic ca e un fraier da ea il iubeste si eu stiu ca si el o iubeste mult, dar fata aia e o fufa cu care sta acum pe aia nu o iubeste vrea dro..stiti voi...dar si prietena mea e buna cumse zice azi, dar faza e ca ea e inca virgina si el vrea si ea nu! asta e motiv de despartire? spuneti va parerea va rog! ce sa faca? dau funda! promit laughing)

Răspuns Câştigător
| DiyanAndorea a răspuns:

Daca ala vrea doar dragoste inseamna ca e un fuckboy care se duce acolo unde are usa deschisa. Prietena ta nu ar trebui sa coboare atat de jos incat sa satisfaca placerile unui baiat neserios, care nu vede intr-o persoana decat placere trupeasca. Nu ar trebui sa se mai intoarca la el, pentru ca isi ingusteaza orizontul. Asta nu e iubire, ci bucurii adolescentine.
Daca a vazut ca ala ba se duce, ba se intoarce la ea si mai si vrea sa o faca, ar trebui sa puna piciorul in prag si sa nu devina ca altele pe care el le-a,, testat,,
Spune-i sa isi revina, ca iubirea nu se agata doar de sex, ci si de cunoastere sufleteasca. E foarte bine ca nu vrea. Sa isi pastreze virginitatea pentru cineva care intr-adevar merita, nu pentru un,, d-asta,, care se duce la toate si la niciuna. Dar ma rog, asa sunt majoritatea baietilo, pana cand apare cineva care sa ii potoleasca. Acum insa nu e cazul pentru ca e adolescent si nu intelege lucrurile astea. Ah, am presupus ca sunteti adolescenti laughing acum imi cer scuze daca am comentat la o alta categorie de varsta, dar esentialul e acelasi.
Sper ca te-am ajutat. O zi buna happy

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ala isi bate joc de ea. I se face chef sa se culce cu alta, o paraseste si dupa ce-si face mandrele se intoarce la ea. Si-a dat seama ca orice i-ar face il primeste inapoi asa ca profita de asta.
Posibil de multe ori sa nici nu-i iasa combinatiile cu alea si de aia se si intoarce la ea.

| mihai69 a răspuns:

Greu cu relațiile astea în adolescență...
Pentru virgine, s-a inventat petingul. Dar nu e musai să-l practice, dacă nu vrea niciun fel de activitate sexuală până la cununie.
Dar atunci să nu se mire că iubitul ei va căuta în altă parte ceea ce ea nu poate (încă) să-i ofere. Până la urmă, e și el om. Și măcar e sincer, nu stă cu ea și în ascuns regulează orice apucă.