| ElenaEly18 a întrebat:

Fostul iubit spune minciuni mereu despre mine din cauza ca m-am despărțit de el si tot încearcă să îmi strice reputatia.Cred ca mi-a stricat-o deja, ce sa fac?

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nimic, incerci sa schimbi parerea oamenilor si sa le arati ca nu e adevarat si unde ai ocazia vorbeste despre el si despre gestu asta oribil ca oamenii sa vada unde-i problema.

| SebastianStefan1303 a răspuns:

Incearca sa discuți cu el și sa îi spui ca nu este ok ceea ce face. Daca este nesimțit va continua iar daca nu este se va opri. Pentru a iti repara reputația poți vorbi cu prietenii spunandule ca au fost doar minciuni si ca nu este adevarat.