| Lexiiiiiiiiii a întrebat:

Frtee. ziceti-mi vrg ce pot fake cand parintii mei se cearta tot timpu? am ajns sa plng zilnik si imt ca nu mai poot!cryingmi'e frikaa sa nu se ajunga prea departee.mereu trebuie sa suport certurile lor si cand incerc sa ii linistesc incep sa urle si la mine si ma trimit in camera, apoi continuaa.chiar nu mai stiu ke sa fac.sad. si vrg fara sa va bateti joc pentru ca e chiar nasol sa ii vezi mereu pe ai tai certandu'see.broken heart(

5 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Întrebarea asta trebuia pusă la categoria F/R(Familie&relaţii), dar mă rog.
Încercă să mergi la psihologul şclii, consilierul şcolii sigur o să te ajute, sau încercă să vorbeşti cu rudele.
Oare dacă ai pleca o noapte de acasă, s-ar unii amândoi să te caute? Fără certuri fără nimic, şi poate dacă te-ar găsii te-ar întreba frumos de ce ai plecat şi atunci poate te vor asculta, e grav încercă să vorbeşti cu cineva.

| VincentVlnt a răspuns:

Omule te inteleg foarte bine, aceeasi poveste a fost si la mine cand aveam 11 ani mi se pare sau 10 ( nu stiu exact ), cand zi de zi se certau, ba chiar cand am vazut multe lucruri ce nu pot sa le si spun. Rezolvarea problemei mele a fost urmatoarea : m-am saturat de certurile lor zilnice, tata sa-i rupa biletul de avion mamei sa nu mai plece in strainatate sa lucreze pentru mine si pentru noi ( la bani ma refer ) si plangand le-am spus sa inceteze. la fel ca la tine au tipat big grin Ghici ce au facut cand au observat ca am plecat 2 zile de acasa xD Dupa aproximativ 1 luna totul a devenit la normal. Acum nu stiu daca am facut bine sau rau dar iti povestesc putin din trecutul meu care il am leit ca al tau big grin scuze pentru problemele mele de exprimare, etc big grin Sper sa te fi ajutat!

| Lexiiiiiiiiii explică (pentru VincentVlnt):

Cati ani ai?laughing

| VincentVlnt a răspuns (pentru Lexiiiiiiiiii):

| Lexiiiiiiiiii explică (pentru VincentVlnt):

Aha