| JasminJ a întrebat:

FUNDA! am auzit un zvon conform caruia in clasa mea s-ar afla si copii cu SIDA. As vrea sa ma feresc de ei dar nu stiu care sunt... cum sa ii recunosc?

Răspuns Câştigător
| DragoStefaN a răspuns:

Nu ai cum sa-i recunosti si nu ti-as recomanda sa-i eviti pentru ca sunt si ei oameni.

PS: Virusul HIV se poate transmite doar prin contact direct cu sangele infectat sau prin contact sexual neprotejat. Nu ai de ce sa te feresti de ei. Au ei grija sa nu ti se intample tie nimic.

6 răspunsuri:
| CopilașTembel a răspuns:

Mda,Sida se ia prin contact sexual.

| 0rlando a răspuns:

Nu îi poți recunoaște și nici nu ai de ce. SIDA nu se transmite decât prin contact direct cu sângele bolnavului, sau prin contact sexual.
Nu se ia prin atingere, așa că nu ai nici un motiv să te ferești de un bolnav de SIDA.

| RetardedRacoons a răspuns:

Mai bine sa se fereasca ei de tine ca ceea ce ai tu e boala mult mai grava, se numeste intoleranta si a ucis miliarde de oameni pana acum, inca se cauta leac.

| JasminJ explică (pentru RetardedRacoons):

Iar ce ai tu se numeste prostie si inca nu s-a gasit leac pentru asa ceva, iar la tine este deja in faza avansata!

| JasminJ explică:

Dar o profesoara i-a recunoscut si ne-a spus ca sunt 2. cum si-a dat seama?

| Cool_Richyzeu_1992 a răspuns:

Nu trebuie sa te feresti, nu au ce sa-ti facawinking