| JasminJ a întrebat:

FUNDA! asa vrea sa-mi caut un loc de munca in new york si as vrea sa stiu ce imi trebuie viza sau altceva?

cam cat tine o viza?

pot ramane acolo cat doresc?

unde as putea sa stau?

este mai grea viata acolo sau mai usoara, as putea sa ma adaptez?
a fost cineva la new york sa-mi spuna si mie cum e?

Răspuns Câştigător
| Ruxiii a răspuns:

Despre vize poti gasi pe google.Ai nevoie de ea pentru ca, la naiba, sunt Statele Unite care nu fac parte din UE. :)))

Poti ramane acolo cat doresti.Asta depinde de viza si daca te descurci.

Pentru inceput, presupun ca ai putea inchiria o garsoniera, apartament ceva (http://newyork.apartments.com/).

Nu ai de unde sa stii cum o sa fie viata acolo pana nu traiesti acolo o perdioada de timp.Depinde de cum o sa te descurci cu limba, oamenii, banii. Daca eu m-am descurcat si a fost super tare pentru mine asta nu inseamna ca si pentru tine va fi la fel (de exemplu).

Nu am fost acolo :)