| Ayumha a întrebat:

FUNDA! Berea ingrasa? Un profesor ne-a spus la ora ca berea ingrasa, si ca mai bine bei o sticla de cola la 2 L decat un pahar de bere.

Răspuns Câştigător
| Malphas a răspuns:

Profesorul tău o să moară de inimă.

6 răspunsuri:
| Emena a răspuns:

Da,berea ingrasa.in primul rand ca ti se umfla burta.

| MasterOfDisaster a răspuns:

De la bere faci burta.

| superman_5598 a răspuns:

Dap.O halba de bere e ca si cum ai manca o franzela de'aia mica.big grin

| raspunz a răspuns:

Orice aliment/băutură care conține calorii îngrașă. Berea conține multe calorii, la fel ca orice băutură alcoolică. Și cola îngrașă, dacă nu e diet, ba mai mult, unii spun că și cola diet îngrașă chiar dacă nu are calorii pentru că te face să mănânci mai mult. Dacă bei zilnic 2 L de cola ai risc mare să faci pancreatită și să mori.

| arekussa a răspuns:

Da o stiu din surse sigure ca nu este buna pentru silueta.
Asa ca nu mai bea! tongue

| anna_7162 a răspuns:

Sa'r putea! Pârerea mea e cä dupä ce bei bere ai impresia cä nu mai ai nimic în stomac si mänânci, asa mi se întâmplä mie!
Deci Funda?