| emilia a întrebat:

Funda!
Buna TPU,
am 15 ani si am 1.64 si 48 kg.
credeti ca o sa mai cresc in inaltime?
tin sa precizez ca ambii parinti sunt inalti :mama-160, tata peste 1. 80
nu sunt foarte dezvoltata.
mai am sanse sa cresc?
si e normala greutatea mea?
mersi. pentru raspunsuri.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| InLove a răspuns:

Da, trebuie sa ai cu 10 kg mai putin decat inaltimea, e ok! cu siguranta, probabil ca o sa ajungi la 1 70, nu stiu sigur dar daca pe amama taai depasito deja, probabil ca sunt sa mia cresti, si sa te dezvolti, pana la 18 ani se dezvolta fetele, si nu te astepta asa cum ma mai astept si eu uneori laughing sa vad toate schimbarile de la o napte la alt, totu lse petrece intr-un ritm destul de lent, asa in cat nu iti dai seama, doar dupa mai mult timp! cu siguranta o sa mai crestii si oricum eu cred ca esti destul de inalta!

| emilia explică:

Va multumesc pentru raspunsuri !

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dezvoltarea fizica la fete se opreste in jurul varstei de 17-18 ani, deci mai sunt sanse destul de mari sa cresti in inaltime(nu extrem de mult, in schimb). Greutatea e una normala.