| mixaellah a întrebat:

(FUNDA)Buna TPU.Am o problema maricica.Deci pe facebook am facut cunostinta cu un baiat (sa spunem ca il chema "x1") de virsta mea, cel putin asa cred dupa pozele pe care le are si dupa felul in care am vorbit cu el.Eram foarte fericita.Insa,cu o zi mai tirziu o prietena mi-a spus sa caut pe facebook o persoana (sa spunem "x2") si am vazut ca de fapt "x1" avea pozele lui "x2", m-am intristat foarte tare.As vrea sa vorbesc cu "x2" si sa clarific situatia, sa vad cine este de fapt acel baiat de pe poze.Deci intrebarea este : Cum as putea incepe discutia?
P. S. Pozele nu sunt luate de pe net.
Imi place foarte mult de acel baiat si as vrea mult sa incep
sa vorbesc cu el.(Am in vedere "x2").
Ajutati-ma va rog mult!

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Inseamna ca x1 cu x2 se cunosc, ar trebui sa ti fie mai usor sa intri in discutie cu el, ai putea incepe cu:de unde il cunosti pe x sau vezi tu ce ti vine in minte pe moment

| Diana99Maria a răspuns:

Buna! Nu stiu cum este intr-o relatie pentru. ca nu am avut una, dar am ajutat multe pers cu chestiile acestea si nu am dat gres.Intotdeauna am avut dreptate in relatii.Eu zic sa iei id-ul lui x2 si sa ii spui ca ti-a dat cineva. Daca nu reusesti sa incepi o discutie asa trebuie tot sa iei id-ul lui x2 si daca nu se "intereseaza" cine esti intr-o zi da-i un buzz, apoi spui ca fara sa vrei ai vrut sa dai buzz altei pers.De acolo daca esti curajoasa va incepe o discutie.Am mai dat acest sfat si a mers. Sper sa mearga si la tine.