| Issabella a întrebat:

Funda ~! Cum sa scap de inhibitii? mai ales de cele legate de aspectul fizic.Practic imi este rusine cu mine, desi majoritatea persoanelor spun despre mine ca sunt draguta, frumoasa eu ma simt inferioara tuturor fetelor din jur.Adica orice fata este mai frumoasa ca mine ...parerea mea happy

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E mult mai bine sa-ti vezi intii defectele dar nici asa sa-ti creeze complexe de inferioritate.Iti propun sa constietizezi ca toate fetele au un defect sau mai multe dar se deosebesc de tine prin faptul ca nu le vad.Capul sus, privirea inainte si zimbeste sincer, viata te asteapta.

| Daniel123 a răspuns:

laughing Acceiasi chestie o avea si iubita mea cand am cunoscut-o, pai din cate deslusesc eu din poza aia de la avatar nu esti urata. Sunt sigur ca ce iti spun persoanele din jurul tau este adevarat ca esti o fata draguta! Ca sa sfat al meu... eu iti zic sa te uiti in oglinda si sa iti repeti in minte : "La dracu nu sunt urata!" si crede-ma ca si eu sufeream de complexul acesta desi sunt baiat pana am descoperit ca nu sunt chiar asa de urat, ma consider normal! Eu iti urez numai bine si stai calma nu toata lumea e fotomodel, iar tu nu esti urata!

| unknownboy a răspuns:

E absolut ok sa te simti asa. si eu cred ca toti baietii sunt mai frumosi ca mine dar cand incep sa gandesca asa imi zic " Ba stai asa. ce p*m straight face. cine ma place ma place si ma accepta asa cum sunt. Deci gandeste`te ca nu esti singura si pune`ti o anumita regula cand te gandesti la asta. big grin

| buterfly a răspuns:

Draga mea Issabella...Sti? Se zice ca daca ai incredere in tine automat pari o persoana mai frumoasa:X:X.Asa ca incearca sa ai mai multa incredere in tine insuti...fiecare are ceva frumos la el insusi. Pune-ti in valoare atuu-rile.winkingDaca majoritatea pers iti spun ca esti draguta de ce ink ai nesiguranta aceia in tine?tongue
Te puup!:*

| SorynaSweet a răspuns:

Eeee si eu sunt asa dar nu chiar asa complexata; trebuie sa ai motive sa nu te mai simti asa.cand te aranjezi sa iti pese cum arati si sa ai mereu un look fresh... daca nu ai timp de stat in fata oglinzii (eu mai patesc) poti sa faci o codita mica impletita si o clamuta colorata sh arati bine! sh un pic de fixativ sau gel[mai de calitate] nu strica... daca ai timp! e bine ca uh esti draguta cand spui asta dar poate nu chiar toate fetele sunt mai frumoase ca tine straight face
AI INCREDERE IN TN [sh aranjeaza'te! ] o sa vezi ca poti sa fii cea mai FRUMOASA happy funda?

| MaeRi a răspuns:

Nu exista persoane mai frumoase ca altele, fiecare are frumusetea sa propie. Daca cineva iti va zice ca nu esti frumoasa sau draguta inseamna de fapt ca este gelos/geloasa pe tine:pe aspectul tau, caracterul tau, sufletu tau.Fiecare om are ceva propiu, ce este diferit de fiecare, cu care atrage persoanele din jur.Fi asa cum esti tu ca asa este cel mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E normal ori ce om se vede mai urat ca altu asa se intampla dar nu trebuie sa spui ca esti urata uitate bine in oglinda si spuneti singura sunt frumoasa asta te-a facut dumnezeu trebuie sa accepti asta pur si simplu si eu ma vedeam urata dar toata lumea imi spunea ca sunt draguta si m-am gandit intr-o zi sa ma duc in fata oglinzi si sa spun singura sunt frumoasa de atunci nu ma mai simt urata fata de alti ai si u un dar... esti tot om si toti te accepta pentru ce a ce esti prieteni familia te iubesc foarte mult trebuie sa ti minte! asa ca sper sa ma asculti