| MeJustMeAndStop a întrebat:

Funda! big grinBatalii importante din tara noastra (ex. : batalia de la rovine) si cine au fost conducatorii lor. :d. Ms!

1 răspuns:
| Twatwaffle a răspuns:

Bataliile nu au conducatori... Taberele combatante au. Daca te referi la era contemporana bataliei de la rovine(ma rog,relativ contemporana,ma refer la Evul Mediu),ar fi batalia de la vaslui(Stefan Cel Mare),batalia de la Targoviste(Vlad Tepes),Posada(Basarab I), Calugareni(cam tarziu pentru Evul Mediu, Mihai VIteazul)...sau te uiti in cartea de istorie pe la a 3-a lectie, sau la lectia "Politica de cruciada a domnitorilor romani"straight face.Lol.