| Pastilatu a întrebat:

Funda!
Hey TPU! Am si eu nevoie de cateva sfaturi, deci nu mai stiu ce sa ma fac. Poveste mea incepe cam asa: eu am crescut la tara, la bunici, pana la varsta de 7 ani cand am intrat in clasa I. Atunci m-am mutat in Bucuresti. Niciodata nu am avut o viata sociala prea buna, pana in clasa a IV-a am avut prieteni care stateau pe langa mine, vecini, ne jucam in spatele blocului, dar fiecare vacanta o petreceam la tara, la bunici. Probabi ca si asta m-a afectat intr-un fel. Am mai crescut, la tara am avut si prima prietena, apoi au urmat altele, tot la tara, asta prin vacanta de vara dintre clasele a V-a si a VI-a. Am prins ceva incredere in mine dupa cele petrecute si am incercat sa-mi fac o prietena si in Bucuresti, dar nu mi-a reusit. sad acum sunt in clasa a X-a, sunt la fel de singur, si in ultimul timp sunt din ce in ce mai trist. Prieteni am cativa, dar nu imi pot gasi o iubita. Am incercat destul de multe metode, adica nu sunt genul retras, care sa nu vorbeasca, dar nici genul nesimtit. Ce pot face sa nu ma mai simt asa? Simt ca ma usuc pe zi ce trece, singuratatea asta ma omoara. Ultima fata cu care am vrut sa fiu mi-a dat sanse, si cand am vrut sa o sarut mi-a zis ca inca tine la fostul'. Ce sa mai inteleg? thinking crying(((((

Răspuns Câştigător
| AtateaConditii a răspuns:

Trebuie sa iti gasesti un hobby si sa fii mai increzator in tine. Sa te implici in mai multe activitati unde poti cunaoste mai multe fete. Bafta!